wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime i mangi Fairy Tail

[anime] Fairy Tail (2018) 047 "Kiedy gaśnie ogień".

Już w najbliższą niedzielę, 1 września 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty siódmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Kiedy gaśnie ogień". „Klątwa Sprzeczności wprawiła w ruch koła losu Zerefa oraz Mavis. Po zakończeniu bitwy z Natsu pozostają tylko we dwoje. Mavis wyjawia wszystkie swoje uczucia. Czy w ich sercach pojawi się więcej smutku? A może więcej rozpaczy? Tym, czego poszukiwali, była istota magii.” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.08.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 046 "Szalejący ogień smoka".

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty szósty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Szalejący ogień smoka". „Wróżki i Pegazy kontynuują bitwę z Acnologią! Po tym, jak szczelina zostaje otwarta, są zmuszeni do podjęcia trudnej decyzji. Gdzie indziej ciało Lucy, która nadpisała Księgę E.N.D.-a, zostaje zainfekowane przez ciemność. W tym czasie Biały Mag widzi przed sobą nadchodzące dzikie płomienie. Robią to wszystko, by chronić tych, których kochają!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.08.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 045 "Drzwi przysięgi".

Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty piąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Drzwi przysięgi". „Mavis nie udaje się zrealizować swojego planu. Zeref odbiera jej Fairy Heart, zdobywa przekraczającą czas moc boga i przygotowuje się do użycia Neo Eclipse! Trzymający na ramionach nieprzytomną Mavis Natsu płonie z wściekłości. Skupia całą moc w swoich pięściach, które wymierza w Zerefa! Tym, czego pragnie Biały Mag, jest nowy świat drugiej szansy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.08.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 044 "Nie jestem w stanie dostrzec już miłości".

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty czwarty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Nie jestem w stanie dostrzec już miłości". „Acnologia rozsiewa rozpacz, niszcząc wszystko na swojej drodze. By zlikwidować to zagrożenie, Erza i pozostali zmierzają do szczeliny w czasie. W tym samym czasie w Magnolii Lucy i przyjaciele przygotowują się do otwarcia Księgi E.N.D.-a, a Zeref uśmiecha się na myśl o zresetowaniu czasu! Uczucia zostały uwięzione w czystej ciemności!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.08.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 043 "Neo Eclipse".

Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty trzeci odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Neo Eclipse". „Gość na pokładzie Christiny do złudzenia przypomina Erzie i pozostałym ich dobrą znajomą! Kobieta owa wyjawia im nieznaną prawdę! Szybując po niebie, stawiają wszystko na jej plan pokonania Acnologii! W tym samym czasie w gildii Zeref cieszy się walką z Natsu! Pojedynczy promyk światła przebija się przez niezmierzoną ciemność!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.07.2019

[anime] Znana oficjalna długość anime!

Potwierdziły się wcześniejsze informacje - trzecia i zarazem ostatnia seria Fairy Tail zamknie się w 51 odcinkach, co da łącznie 328 odcinków serii telewizyjnej. Co ciekawe, 6 maja zakończono nagrywanie ścieżki głosowej do ostatniego odcinka - w sesji wzięło udział, bagatela, 65 aktorów, co może sugerować, jak będzie wyglądał finał serii - zobaczymy w nim choć na chwilę praktycznie wszystkie ulubione postaci. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 27.07.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 042 "Uczucie".

Już w najbliższą niedzielę, 28 lipca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty drugi odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Uczucie". „Gdy Zeref zaprzecza, że Larcade jest dla niego synem, zawiedziony chłopak wyje z bólu. August z kolei dorastał, nigdy nie zaznając miłości ojca. Co zatem poczuje, gdy Gildarts trafi go przepełnionym miłością do córki uderzeniem? Intensywna batalia powoli dobiega końca. Czy okrutne tryby przeznaczenia zmiażdżą również więzi zasługującej na szczęście rodziny? Niech te uczucia dotrą do wszystkich, którzy zostawili za sobą swoje szczęście!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.07.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 041 "Nazywam się...".

Już w najbliższą niedzielę, 21 lipca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Nazywam się...". „August, który nie wie, czym jest miłość rodzica i dziecka, naraża Canę na niebezpieczeństwo, by ocenić reakcję emocjonalną Gildartsa. Czy rozwścieczony ojciec zdoła pokonać Króla Magów, który potrafi anulować każdą formę magii? W tym samym czasie w ratuszu wywiązuje się nowa sytuacja! Ujawnione zostaje, dlaczego jedno z dzieci Zerefa nigdy nie zaznało miłości!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.07.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 040 "Czarna przyszłość".

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Czarna przyszłość". „Zakazane zaklęcie Lost Iced Shell kończy nie tylko życie użytkownika, ale również wymazuje całe jego istnienie. By pokonać Zerefa, a także, co ważniejsze, by chronić swoich przyjaciół, Gray postanawia skasować całe swoje jestestwo. Wypełnioną ciepłymi wspomnieniami gildię wypełnia nigdy nietopniejący lód. Akceptacja przeznaczenia przynosi pełne smutku zwycięstwo!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.07.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 039 "Karta atutowa Graya".

Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty dziewiąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Karta atutowa Graya". „Po tym, jak Irene zostaje pokonana, Magnolia wraca do dawnego kształtu. Pod dowództwem Mavis Fairy Tail pędzi odzyskać gildię! W międzyczasie z góry w ciszy spogląda na nich lider Dwunastki, August. I gdy wszyscy o niej zapominają, Katastrofa z hukiem spada na ziemię! Koniec Ragnaroku jest już blisko!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.06.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 038 "Smok czy demon".

Już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty ósmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Smok czy demon". „Irene uwalnia zaklęcie wykraczające poza ludzkie pojmowanie, Deus Semę! Z tą zagrażającą wszystkim w okolicy magią Erza mierzy się zaledwie jędną ręką! Podczas gdy królowa smoków pluje wokoło nienawiścią, Titania obdarza wszystkich miłością. Jakie będzie szokujące zakończenie tego pojedynku? Ten uśmiech podleje uschłe wspomnienia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.06.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 037 "Master Enchant".

Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty siódmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Master Enchant". „Matka Erzy zdradza córce sekret jej narodzin. Mimo tego wojowniczka pozostaje niewzruszona. Wspomnienia spotkania swych przyjaciół i tych wszystkich smutków i radości sprawiają, że nie ma wątpliwości, kto jest jej wrogiem. Najpotężniejsza czarodziejka Fairy Tail rzuca wyzwanie Szkarłatnej Rozpaczy! Siła potężnych więzi będzie nadzieją, która przegoni rozpacz!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.06.2019

[anime] Nowe utwory przewodnie Fairy Tail od lipca!

Już 7 lipca, wraz z odcinkiem 39., w anime zadebiutują nowy opening oraz ending. Utwór przewodni rozpoczynający odcinki, „More Than Like”, zaśpiewa znany z drugiego openingu Black Clover zespół BiSH, natomiast piosenkę kończącą epizody, zatytułowaną „Exceed”, wykona piosenkarka Miyuu. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 13.06.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 036 "Smocze Nasiono".

Już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty szósty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Smocze Nasiono". „Czterysta lat temu ogarnięte nienawiścią smoki zagroziły pokojowi na świecie. By zapewnić obu gatunkom przyszłość, samotna królowa wzięła sprawy w swoje ręce. Wtedy nie zdawała sobie jeszcze sprawy, że jej plan unicestwi przyszłość, której pragnęła. Serce bez szans na zbawienie usunie miłość!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.06.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 035 "Biały Smok Cienia Sting".

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty piąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Biały Smok Cienia Sting". „Sting wchłania moc Rogue'a i przygniata Larcade'a swoją czarno-biało magią! Jednakże przyparty do muru przeciwnik swym zaklęciem Rest in Peace zaprasza go do przerażającego snu! Czy tygrys znajdzie sposób na pokonanie nieodpartej fali pożądania? Połączone moce zapewniają mu twardą niczym żelazo wolę!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.06.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 034 "Serce Natsu".

Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty czwarty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Serce Natsu". „Gdy ostrze Kagury nie dochodzi celu, Larcade spycha dziewczynę do narożnika. Gdy wycieńczony walką z Grayem Natsu traci przytomność, w jego ciało wżera się tajemnicza siła, wysyłając go na wędrówkę po swoim umyśle i wspomnieniach. Jaka prawda skrywa się za tą tajemniczą mocą? Czy w odpowiedzi, którą znajdzie, skrywa się nadzieja?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.05.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 033 "Przyjemność i ból".

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty trzeci odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Przyjemność i ból". „Łzy Erzy przerywają bratobójczą walkę Natsu i Graya! Razem z przyjaciółmi przeżyli tyle wspaniałych i smutnych chwil. Kochający głos ich braci i sióstr przenika do ich serc i rozrywa ich nienawiść! W tym samym czasie prowadzona przez ocalałych członków Dwunastki armia rozpoczyna brutalny atak na Ishgar! Miłość tworzy więzi, ale też przynosi śmierć!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.05.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 032 "Zerwane więzi".

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty drugi odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Zerwane więzi". „Natsu i Gray. Dwójka przyjaciół ściera się ze sobą, nie będąc w stanie powstrzymać emocji. Czy wzbierająca w nich nienawiść sprawi, że zapomną, kim dla siebie tyle czasu byli? W tym samym czasie Erza i pozostali walczą na froncie, by przebić się przez armię wroga! Ich zaufanie do siebie oraz przyjaźń wskażą im drogę!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.05.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 031 "Najpotężniejszy demon z Księgi Zerefa".

Już w najbliższą niedzielę, 12 maja 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Najpotężniejszy demon z Księgi Zerefa". „Gdy Gray poznaje prawdziwą tożsamość E.N.D.-a, Lucy staje do walki z Brandish! Dziewczyna ceni swą nową przyjaźń i stara się uniknąć walki, jednak przeciwniczka pozostaje niewzruszona. Gdy żadna ze stron nie chce pójść na ustępstwa, ich walka prowadzi do nowego niebezpieczeństwa. Czy na ich drodze stoi wróg czy przyjaciel?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.05.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 030 "Gray i Juvia".

Już w najbliższą niedzielę, 5 maja 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Gray i Juvia". „Zimowy Generał przejął ich umysły i zmusił do ranienia się w okrutnej walce. Dwoje przyjaciół cierpiała z powodu nienawiści i chęci pozabijania się nawzajem. Jak bardzo by się nie opierali, ich zmrożone umysły były nieprzejednane. Wtedy Juvia kierowana swymi uczuciami do Graya postanowiła walczyć w sposób, w jaki tylko ona potrafi. Czy poza tym rozdrożem czeka na nich przyszłość?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.04.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 029 "Zimowy mag".

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty dziewiąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Zimowy mag". „Gildarts powraca i karczuje ścieżkę do gildii! Natsu i pozostali podążają nową drogą nadziei, jednak niedługo potem doświadczają prawdziwej grozy zgromadzonej Dwunastki! Czy tuż przed wydobyciem Fairy Heart połączone siły przyjaciół zdołają pokonać przeciwności losu i ocalić Mavis? W zimowej zamieci spoczywa nadzieja i przyszłość!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.04.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 028 "Biały Dragneel".

Już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty ósmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Biały Dragneel". „Choć Mirajane pokonuje dwie silne przeciwniczki, nie ma czasu na świętowanie, gdyż staje przed nią niezrównana Szkarłatna Rozpacz! Tymczasem wróżki z różnych stron kontynentu spieszą na pomoc Mavis! Jednak wróg mobilizuje całą swoją potęgę, by im przeszkodzić! Rozpoczyna się walka o przyszłość, a także przeciwko niej!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.04.2019

[anime] Nowy plakat promujący trzecią serię Fairy Tail!

Pojawiła się nowa ilustracja przewodnia trzeciej serii Fairy Tail, można ją obejrzeć poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 12.04.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 027 "Fairy Tail Zero".

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty siódmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Fairy Tail Zero". „Zaklęcie Universe One przebudowuje całe Fiore! Zagubieni, wyrzuceni w różne miejsca magowie Ishgaru łączą siły, by powoli iść do przodu! W tym samym czasie Mavis, która odzyskała fizyczną postać, przeżywa nową gehennę! To właśnie w chwilach kryzysu jedność poddawana jest testowi!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.04.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 026 "Na zawsze razem".

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty szósty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Na zawsze razem". „By ratować zatrutą antymagicznymi cząsteczkami towarzyszkę, Gajeel musi pokonać źródło zatrucia, Bloodmana! Choć bóg śmierci wydaje się być na jego ataki niewrażliwy, zdesperowany Gajeel nie daje za wygraną! Z całych sił macha pięściami, by chronić wszystko, co jest mu drogie. Pragnie jedynie skromnej, szczęśliwej przyszłości.” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 31.03.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 025 "Trzecia pieczęć".

Już w najbliższą niedzielę, 31 marca 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty piąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Trzecia pieczęć". „By zatrzymać nadciągającego ze wschodu Augusta, grupa Natsu i Brandish wyruszają z misją negocjacyjną! W międzyczasie na Świętej Górze Zonii Sabertooth oraz Blue Pegasus dzięki pomocy drużyny Gajeela wracają do akcji! Jednak ledwo postawieni na nogi bohaterowie ponownie stają przed koszmarem! Pojawia się śmierć wzywająca wszystkich do piekieł!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.03.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 024 "Duch walki".

Już w najbliższą niedzielę, 24 marca 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty czwarty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Duch walki". „Historie Neinharta pogrążają portowe pole bitwy w chaosie! Przeciwnicy z przeszłości jeden za drugim wracają do życia i uderzają z impetem w członków Fairy Tail! Tocząca zażarty bój z trzema Historiami Erza zostaje unieruchomiona i ponownie doświadcza bólu przeszłości. Tylko potężna wola życia w teraźniejszości może przezwyciężyć przeszłość!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.03.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 023 "Historia Zmarłych".

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Historia Zmarłych". „W kwaterze gildii Natsu i Lucy zachowali przytomność umysłu i pokrzyżowali plany zabójcy Jacobowi, jednak jednocześnie ściągnęli na siebie jego prawdziwy gniew. Aż w końcu zamiast nich Jacob obrał sobie za cel członków Fairy Tail uwięzionych w innym wymiarze! W międzyczasie na południu wraz z pojawieniem się nowego wroga obszar portu spowija mrok! Przerażające zagrożenie zapanuje nad polem bitwy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.03.2019

[anime] Nowe utwory przewodnie trzeciej serii Fairy Tail!

Już 14 kwietnia, wraz z odcinkiem dwudziestym siódmym, w anime zadebiutują nowe utwory przewodnie - opening zatytułowany „NO-LIMIT” wykona girlsband Osaka☆Shunkashūtō, natomiast ending, „Boku to Kimi no Lullaby”, przygotuje młodziutka, szesnastoletnia piosenkarka, Miyuna. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 09.03.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 022 "Natsu staje na nogi".

Już w najbliższą niedzielę, 10 marca 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Natsu staje na nogi". „Third Origin obdziera rzucającego z całej jego magii! Mimo tego Wendy gotowa jest użyć tej mocy! Moc, po którą sięga dla przyjaciółki, uderza z całą siłą w DiMarię, która stała się bogiem! W tym samym czasie inny członek Dwunastki uderza na kwaterę Fairy Tail! By pozbyć się rozpaczy, niezbędna jest nadzieja i determinacja!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.03.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 021 "Pośrodku ciszy".

Już w najbliższą niedzielę, 3 marca 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Pośrodku ciszy". „Zatrucie cząsteczkami antymagicznymi sprawia, że Laxus zostaje unieruchomiony. Czy jego ostatni, desperacki atak dosięgnie Walla? Na wschodzie Wendy oraz Sherria mierzą się z Wojowniczą Królową, DiMarią, jednak szybko zostają przyparte do muru! I wtem, jakby spod ziemi wyrasta przed nimi czarownica! Wewnątrz nieskończoności cicho uśmiecha się podróżnik w czasie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.02.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 020 "Dopóki walka się nie skończy".

Już w najbliższą niedzielę, 24 lutego 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Dopóki walka się nie skończy". „We wschodnim Fiore God Serena jedną ręką pokonuje Czterech Bogów Ishgaru, przybliżając bitwę do jej zakończenia. W międzyczasie grupy Gajeela, Erzy i Laxusa, by wspomóc pozostałe gildie siłami Fairy Tail, kierują się w różne strony. Nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę wytchnienia! Wróżki gnają przed siebie, by ochronić swój dom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.02.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 019 "Moje pragnienie".

Już w najbliższą niedzielę, 17 lutego 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Moje pragnienie". „Dzięki trzeźwości umysłu członków Fairy Tail w ostatniej chwili udaje się uratować Brandish po zdradzie Marina. Gdy więźniarka w końcu się budzi, wyjawia Lucy łączącą ją z Laylą przeszłość. Jej pogrążone w rozpaczy, pałające chęcią zemsty serce kieruje swoją złość w stronę córki swej ciemiężycielki. Pamięć gwiazd zwiastuje nową przyszłość!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.02.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 018 "Poprzez 400 lat".

Już w najbliższą niedzielę, 10 lutego 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Poprzez 400 lat". „Ogień wytrwałości Igneela trawi ciało Czarnego Maga! Wyczuwający nadchodzącą śmierć Zeref zaczyna ujawniać sekret narodzin Natsu nieznany nawet jego bratu. Po poznaniu szokującej prawdy Natsu z jeszcze większą zawziętością wymachuje pięściami! Jednak robi to dla swojej rodziny czy też może w jakimś innym celu? Demon z Księgi Zerefa w końcu wraca do swojego stwórcy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.02.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 017 "Natsu kontra Zeref".

Już w najbliższą niedzielę, 3 lutego 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Natsu kontra Zeref". „Choć Fairy Tail zdołała przetrwać pierwsze uderzenie wroga, sytuacja wciąż była nie do pozazdroszczenia. Gdy gildie magiczne z całego Fiore dołączają do walki w obronie ojczyzny, Mavis przygotowuje swój kolejny plan! W tym samym czasie Happy i Natsu gnają z wiatrem po zachodnim niebie! Czarny mag uśmiechał się w ciszy na widok zwiastuna swojej śmierci!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.01.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 016 "Dla kogo przeznaczona jest ta perfuma".

Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Dla kogo przeznaczona jest ta perfuma". „Zaufanie łączące Erzę i Biskę zmiażdżyło Pustynnego Króla! Jednakże Magnolii zagrażał już kolejny z Dwunastki, Wall zwany Sędzią! Drużyna Graya męczyła się z wrogiem bezwzględnie wykorzystującym słabości! Następnym celem Walla był Fried, który znajdował się w Katedrze Kardii! Więzi rodzinne wykraczały daleko poza mury gildii!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.01.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 015 "Jutrzenka".

Już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Jutrzenka". „Fairy Tail zostaje otoczone i pozwala Dwunastce wejść do miasta! Stawiająca czoła Brandish Lucy zostaje poruszona, gdy przeciwniczka wypowiada pewne imię. W tym samym czasie na zachodnim niebie Erza toczy zażarty bój z Ajeelem! Całkowicie spowija ją burza piaskowa, która zagraża jej egzystencji! Nieustępliwość stanie się światełkiem nadziei przebijającym przeciwności losu!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.01.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 014 "Obrona Magnolii".

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Obrona Magnolii". „Noc przed bitwą o być albo nie być gildii każdy z jej członków spędza na swój własny sposób. Jednak gdy nagle spadają na nich z hukiem potężne siły Alvarez, ich krótki odpoczynek przeradza się w prawdziwy koszmar! Podczas ataku na Magnolię sprawdzianowi zostaje poddana siła jedności gildii. Niespotykane fale zagrożenia i rozpaczy uderzają jedna po drugiej!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.01.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 013 "Fairy Heart".

Już za dwa tygodnie w niedzielę, 6 stycznia 2018 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Fairy Heart". „Cud uczyniony przez Mavis i Zerefa ewoluował w potężną magię, która musi pozostać tajemnicą. Członkowie gildii próbują pocieszyć żałującą swoich grzechów Mavis, wspierając ją słowami otuchy. W międzyczasie Imperium Alvarez przygotowuje się do inwazji na Ishgar. Wróżki powstają, by bronić swojego miejsca na ziemi!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.12.2018

[anime] Fairy Tail (2018) 012 "Mavis i Zeref".

Już w najbliższą niedzielę, 23 grudnia 2018 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Mavis i Zeref". „Ponad sto lat temu żyjąca w niespokojnym świecie dziewczynka natknęła się na młodego czarnego maga. Nieustannie obracające się tryby przeznaczenia dawały nadzieję, ale wytworzyły również tragiczną w skutkach sprzeczność. Oto historia traktująca o pierwotnej istocie magii!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.12.2018

[anime] Nowe utwory przewodnie anime!

Poznaliśmy nowe utwory przewodnie, które zadebiutują w trzeciej serii Fairy Tail już 13 stycznia! Opening zatytułowany „DOWN BY LAW” wykona bardzo popularna grupa taneczno-hiphopowa THE RAMPAGE from EXILE TRIBE, natomiast ending przygotuje zespół EMPiRE (wcześniej m.in. trzeci ending Black Clover), tytuł ich piosenki to „Pierce”. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 12.12.2019

[anime] Potwierdzona liczba odcinków ostatniej serii!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów Fairy Tail - finałowa seria naszego ulubionego anime zostanie wydana w dwóch boksach - w pierwszym znajdzie się 26 odcinków, a w drugim 25 - innymi słowy, w sumie czeka nas 51 odcinków, czyli okrągły rok nadawania! Może to oznaczać, że w anime zostanie zekranizowana również kontynuacja FT, czyli „Stuletnia misja”, lub też materiał z mangi zostanie rozszerzony. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 11.12.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 011 "Ziemia porzucona przez bogów".

Już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Ziemia porzucona przez bogów". „Po odzyskaniu Makarova Natsu i reszta kompanii próbuje wydostać się z Imperium Alvarez, jednakże zaciekle ściga ich Pustynny Król, Ajeel! Gdy stają w obliczu połykających wszystko ścian piasku, wróżki szybko zostają postawione pod ścianą. Tym, co pcha ich do przodu, jest świadomość, że mają przyjaciół, których muszą chronić!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.12.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 010 "Imperator Spriggan".

Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Imperator Spriggan". „Należąca do Dwunastki Spriggana Brandish μ. Jej niezmierzone pokłady mocy magicznej sprawiają, że grupa Natsu zaczyna rozumieć potęgę Imperium. W międzyczasie w stolicy Alvarez, Vistarionie, poddani świętują powrót imperatora z rocznej podróży! Nadchodzi władająca wielką ciemnością groteskowa wróżka!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.12.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 009 "Prawo przestrzeni".

Już w najbliższą niedzielę, 2 grudnia 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Prawo przestrzeni". „By uwolnić uwięzionego w Alvarez Makarova, Natsu i reszta opracowują tajny plan. Zmierzając na zachodni kontynent, gdzie leży Imperium, zatrzymują się na wyspie Caracol. Tam muszą zmierzyć się z niebezpieczną sytuacją, nim ich podróż na dobre się zaczyna! Kontrola nad przestrzenią gwarancją zwycięstwa!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.11.2019

[anime] Projekty i seiyuu postaci z nadchodzącej sagi! (spoilery)

Pojawiły się projekty oraz aktorzy głosowi postaci z arcu wieńczącego główną historię Fairy Tail - Imperium Alvarez, można je zobaczyć w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 19.11.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 008 "Siódmy mistrz gildii".

Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Siódmy mistrz gildii". „Członkowie Fairy Tail świętują ponowne spotkanie w Mangolii i przysięgają przywrócić gildii dawną chwałę. Z wiarą, że zaginiony Makarov pewnego dnia powróci, Natsu i reszta paczki rozpoczynają odbudowę budynku gildyjnego. I gdy gildia zaczyna już stawać na nogi, pojawia się pewien mężczyzna z herbem gildii. Wkrótce zostaną otwarte sekretne drzwi!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.11.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 007 "Pamiętniki".

Już w najbliższą niedzielę, 18 listopada 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Pamiętniki". „Około czterystu lat temu pewien zabójca smoków został zbrukany krwią zbyt wielu bestii, przemienił się w przerażającego czarnego smoka i został królem smoków. Gdzie indziej samotny geniusz, nie mogąc pogodzić się ze stratą rodziny, oddał się w pełni studiowaniu zakazanej magii, nie mając pojęcia, że rozzłości w ten sposób boga Ankheserama! Tak oto zaczęło się toczyć błędne koło przeznaczenia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.11.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 006 "Ikusatsunagi".

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Ikusatsunagi". „Kapłan Avatara, Arlock, przyzywa wykraczającego poza ludzkie pojmowanie boga wojny, Ikusatsunagiego, by wprowadzić plan oczyszczenia w życie! Ludzie uciekają w popłochu przed przytłaczającą mocą bóstwa! Natsu, rozwścieczony pogardą życia Arlocka, z wizją przyjaciół w głowie atakuje z całą mocą! Siła ich więzi stanie się niszczycielską zmorą zła!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.11.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 005 "Operacja Puryfikacji".

Już w najbliższą niedzielę, 4 listopada 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Operacja Puryfikacji". „Zbliża się realizacja tajnej Operacji Puryfikacji! Celem ofiarowanie niezliczonej rzeszy dusz czczonemu przez kult Zerefowi! Po zapoznaniu się ze szczegółami grupa Natsu gna na miejsce przyszłej zbrodni! Piątka członków najsilniejszej drużyny Fairy Tail mierzy się z przesiąkniętym złem kultem! Silna więź wróżek z całą potęgą uderza w zło!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.10.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 004 "Podziemne starcie".

Już w najbliższą niedzielę, 28 października 2019 roku, o godzinie 07:00 (23:00 czasu polskiego w sobotę) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Podziemne starcie". „Grupa Natsu toczy boje z oficerami Avatara! Gray, który uległ swojej mrocznej stronie, również włącza się do walki. Rozchodzące się ścieżki byłych przyjaciół znowu łączą się w jedno! Czy całkowicie już zapomniał o swojej dumie i więziach łączących go z Fairy Tail? Krzyk ufnego, szczerego serca rozbrzmiewa głośnym echem!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.10.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 003 "Avatar".

Już w najbliższą niedzielę, 21 października 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Avatar". „Poszukując byłych przyjaciół z gildii, grupa Natsu odnajduje w Wiosce Zaklinaczki Deszczu Juvię ze złamanym sercem. Gdy dziewczyna zdradza, co robił ostatnio Gray, Natsu przypomina sobie odkrytą rok temu niepokojącą prawdę. Gdy mroczny cień powoli przeżera ciało Fullbustera, wokół jego serca owija się nowa nić, która zabarwia je na czarno! Wraz ze zniknięcie mrocznych gildii nastaje era nowej ciemności!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.10.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 002 "Bo cię kocham".

Już w najbliższą niedzielę, 14 października 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Bo cię kocham". „Płetwa Orochiego przypuszcza nocny atak na Margueritę! Niebiańskie Siostry, Wendy i Sherria, szybują poprzez niebiosa, by ocalić gildię! Ich celem władca bestii z wrogiej jednostki! Jednakże na ich drodze stają dwaj potężni wrogowie! Dziewczynki walczą o nieśmiertelną miłość drzemiącą w ich sercach!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.10.2019

[anime] Fairy Tail (2018) 001 "Święto Dziękczynienia Lamii Scale".

Już w najbliższą niedzielę, 7 października 2019 roku, o godzinie 07:00 (00:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pierwszy odcinek trzeciej serii Fairy Tail zatytułowany "Święto Dziękczynienia Lamii Scale". „Po rozpadzie Fairy Tail członkowie gildii rozpierzchają się w cztery strony świata. Gdy ze swej rocznej podróży do miasta wraca Natsu, Lucy szokuje go informacją, że jego dom, którym od zawsze była Fairy Tail, już nie istnieje. Dwójka bliskich przyjaciół spędza następnie noc w mieszkaniu dziewczyny. Wtedy to postanawiają, że wyruszą na poszukiwania przyjaciół i reaktywują gildię. Pierwszym ich celem ma być miasteczko Marguerite, gdzie odbywa się doroczny Dzień Dziękczynienia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w niedzielę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.10.2019

[anime] Zwiastun trzeciej serii Fairy Tail!

Pojawił się zwiastun zbliżającej się wielkimi krokami finalnej serii Fairy Tail, zapraszamy do oglądania tutaj! Premiera serii już 7 października w niedzielę.

Dodano: 24.08.2019

[anime] Premiera trzeciej serii 7 października w niedzielę!

Pojawiła się kolejna ilustracja promująca trzecią serię (można ją obejrzeć poniżej)! Wraz z nią podano informację, że finalna część Fairy Tail zadebiutuje w japońskiej telewizji 7 października o godzinie 7:00 rano (równo o północy w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego), a zatem polska wersja, podobnie jak One Piece, będzie pojawiać się w niedzielę z samego rana - w sam raz do śniadania! Wkrótce ma się pojawić również nowy trailer, więc zachęcamy do częstego zaglądania na stronę! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.08.2019

[anime] Trzecia seria potwierdzona na październik!

Pojawił się plakat promujący trzecią serię (można go obejrzeć poniżej), a wraz z nim potwierdzono premierę serii na początku października. Do tworzenia anime wróci cała główna ekipa, która stała za drugą serią Fairy Tail: animację wykonają studia A-1 Pictures oraz Bridge, reżyserem zostanie Shinji Ishihira, za kompozycję odpowiadał będzie Masashi Sougo, a Shinji Takeuchi oraz Toshihiko Sano wykonają projekty postaci. Co więcej dźwiękowcem zostanie Shouji Hata, a muzykę do serii skomponuje Yasuharu Takanashi. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 24.07.2019

[anime] Sequel Fairy Tail ze scenariuszem Mashimy!

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Hiro Mashimy powstanie kontynuacja jego flagowej mangi - Fairy Tail! Choć samym rysowaniem zajmie się Atsuo Ueda, historię do mangi napisze sam autor pierwowzoru! Tytuł wydawany będzie jako manga poboczna i zadebiutuje 25 lipca w 34. numerze Weekly Shounen Magazine.Co więcej, zapowiedziano też mangę poboczną o Happym! Pozycja, która nosić będzie tytuł „Wielka przygoda Happy'ego”, zostanie narysowana przez Kenshiro Sakamoto. Data premiery na razie nie jest znana. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.07.2019

[anime] Znany tytuł mangi pobocznej Fairy Tail!

Twórca Fairy Tail, Hiro Mashima, ujawnił na swoim twitterze tytuł, autora oraz ilustrację mangi pobocznej nawiązującej do jego najpopularniejszego dzieła! Pozycja zatytułowana zostanie „Fairy Tail, City Hero” i zadebiutuje już jesienią 2019 roku! Mangę narysuje i historię do niej napisze Ushio Andou.Pragnę przy okazji wszystkich uspokoić - nie jest to zapowiadana kontynuacja Fairy Tail - sequel będzie rysowany prawdopodobnie przez samego Mashimę i zostanie wydany pod innym tytułem (choć też w formie mangi pobocznej). Gdy tylko będzie wiadomo coś na ten temat, stosowna wiadomość znajdzie się na stronie. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 28.06.2019

[anime] Bohaterowie Eden's Zero!

Pojawiła się oficjalna ilustracja przedstawiająca głównych bohaterów oraz antagonistów najnowszej mangi Hiro Mashimy, Eden's Zero, zamieszczamy ją poniżej. Widać spore podobieństwo do postaci z Fairy Tail czy Rave Master - wynika to z przyjętej przez senseia koncepcji - wszystkie cztery serie, czyli Rave Master, Fairy Tail, Eden's Zero, a także jeszcze jedna manga, która zadebiutuje jako czwarta z kolei, mają tworzyć jedną zwartą całość, niczym cztery pory roku - stąd imiona głównych bohaterów: Natsu (lato), Haru (wiosna), Fuyu (zima) oraz Aki (jesień). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 31.05.2019

[anime] Znany tytuł nowej mangi Hiro Mashimy!

Wraz z ujawnieniem okładki 30. numeru Shounen Magazine, który trafi na sklepowe półki 27 czerwca, poznaliśmy przewidywaną nazwę nadchodzącej mangi twórcy Fairy Tail, Hiro Mashimy. Najnowsze dziecko mistrza zwało się będzie Eden's Zero! Poniższa ilustracja przedstawia głównego bohatera serii (towarzysza głównej bohaterki, o której pisaliśmy w poprzednim newsie), po którego zobaczeniu nasuwa się jedna myśl - kombinacja Natsu z Grayem. Nowa seria ma zadebiutować właśnie w podanym wyżej numerze tego popularnego japońskiego tygodnia o mandze. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 26.05.2019

[anime] Główna bohaterka nowej mangi Hiro Mashimy!

Hiro Mashima po raz pierwszy pokazał protagonistkę swojej nowej mangi! Nie da się nie zauważyć podobieństwa do głównych bohaterek Rave Master oraz Fairy Tail, jednakże taki sensei przyjął koncept i dobrze, że się go sukcesywnie trzyma. Mistrz Mashima opublikował również rozważane stroje bohaterki (sprawdź). Teraz pozostało nam już tylko czekać na towarzysza bohaterki, który najpewniej będzie miał na imię Fuyu (zima) lub Aki (jesień) - wcześniej mieliśmy Haru (wiosna) oraz Natsu (lato). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 19.05.2019

[anime] Dodatkowy, sekretny projekt Hiro Mashimy!

Popularny sensei, miłośnik kształtnych kobiecych wdzię... tytan pracy i wspaniały artysta, Hiro Mashima, nie przestaje zadziwiać fanów swoim zaangażowaniem. Mimo że aktulanie pracuje już nad zupełnie nową mangą fantasy (zdjęcie poniżej, podobno ponownie ma się w niej pojawić Plue!), a także kontynuacją Fairy Tail (o dzieciach głównych bohaterów?), właśnie zapowiedział, że wszystko mu się zaczyna mieszać, bo... tworzy jeszcze jedną, sekretną mangę! Podobno ma być spin-offem Fairy Tail, ale to tylko przypuszczenia na podstawie jego wcześnejszych doniesień, że takowy powstanie (nie podano, kto go narysuje). Jedno jest pewne - będzie się działo! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.05.2019

[anime] Trzecia seria Fairy Tail już w październiku!

Autor Fairy Tail, Hiro Mashima, ogłosił na swoim twitterze, że trzecia, ostatnia seria zwieńczająca całą historię ruszy już w sezonie jesiennym tego roku, czyli niemal na pewno na początku października! W tej chwili nie są znane żadne szczegóły dotyczące projektu, jednakże na podstawie pierwszej i drugiej serii oraz pozostałego materiału z mangi można wyliczyć, że otrzymamy, zależnie od tempa, około 50-80 odcinków! Więcej informacji wkrótce, zapraszamy do częstych odwiedzin! Zapraszam do komentowania.Jednak to nie koniec rewelacyjnych wieści dla fanów popularnego uniwersum! Sensei potwierdził również, że jego kolejna manga wystartuje już w tym roku, a dokładniej w 30 numerze Weekly Shounen Magazine, 27 czerwca! Zgodnie ze słowami Hiro seria ma być nowym rodzajem fantasy, a także ponownie ma się w niej pojawić Plue! Co więcej, oprócz tej zupełnie nowej pozycji, mają się również pojawić dwie nowe mangi poboczne bezpośrednio związane z Fairy Tail! Jedna ma być sequelem wydarzeń z historii podstawowej, a akcja drugiej ma się toczyć w bliżej nieokreślonym ramach czasowych. Wciąż nie wiadomo, czy owe mangi narysuje sam mistrz, czy też jakiś zaprzyjaźniony autor.

Oficjalna, japońska strona ekranizacji Fairy Tail potwierdziła również, że ostatnią serię anime, która trafi na ekrany telewizorów już w październiku, będzie tworzyło, podobnie jak pierwszą i drugą serię, studio A-1 Pictures, któremu do pomocy przydzielone zostało studio Bridge (druga seria anime). Reżyserem zostanie Shinji Ishihira (m.in. Log Horizon czy też wcześniejsze serie Fairy Tail), kompozycją zajmie się Masashi Sogo, a projekty postaci przygotują Shinji Takeuchi oraz Toshihiko Sano. Od strony dźwiękowej pieczę nad serią pełnić będzie Shoji Hata (utwory skomponuje Yasuharu Takanashi).

Dodano: 05.04.2019

[anime] Trzecia seria anime zapowiedziana!

Wspaniałą wiadomością uraczył nas mistrz Hiro w ten upalny letni wieczór - autor Fairy Tail oficjalnie zapowiedział, że ruszyły prace nad kolejną, zwieńczającą całą historię serią anime! Premiera pierwszego odcinka już w 2019 roku, prawdopodobnie na wiosnę. Anime standardowo będzie dla was tłumaczył Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 20.07.2017

[anime] Koniec mangi zapowiedziany!

W najnowszym, 61. tomiku mangi Fairy Tail Hiro Mashima zapowiedział, że do końca historii pozostały około 2-3 tomiki, co, biorąc pod uwagę, że na tom przypada około 8-9 rozdziałów, oznacza, że manga potrwa jeszcze maksymalnie 16-18 tygodni (4-5 miesięcy). Co wiecej, mistrz zapowiedział już, że ma w planach stworzenie nowej mangi z zupełnie nowym światem! Pozostaje jeszcze kwestia trzeciej serii anime, na którą niecierpliwie czekają wszyscy fani - w tej chwili trudno powiedzieć, czy seria telewizyjna będzie kontynuowana - jeśli ma powstać, optymalny okres na jej wydanie przypada na przełom tego oraz przyszłego roku, gdy będą ukazywały się ostatnie tomiki i będzie potrzebna dobra reklama, a taką rolę zazwyczaj pełni anime. Wyczekujmy z nadzieją oficjalnych informacji! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.05.2017

[anime] Powrót nin-nin i czerwony Happy?!

Pojawiły się kolejne, trzeci oraz czwarty zwiastuny najnowszego filmu kinowego Fairy Tail, Dragon Cry, możecie je obejrzeć tutaj. Oczekiwania rosną z każdą chwilą, animacja z trailerów powala, pojawia się coraz więcej zagadek - między innymi zmiennobarwny Happy! Czy ta przemiana ma jakiś związek z dragonifikacją Natsu? Premiera kinowa filmu już 6 maja, poza Japonią film będzie puszczany w kilkunastu innych krajach, niestety Polska nie znalazła się w tym gronie. Oto te państwa: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Irlandia, Australia, Nowa Zelandia, 9 krajów w Amerykach Centralnej i Południowej, Tajlandia oraz Francja. Wiadomość ta z pewnością ucieszy naszych rodaków mieszkających na Wyspach, pozostali fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość (trzeba będzie poczekać do 6 miesięcy na wydanie filmu na nośniku) lub też polecieć do któregoś z europejskich krajów, które film nadają. Czekajmy i trzymajmy kciuki za trzecią serię, możliwe, że po filmie pojawi się jakaś informacja!

Dodano: 28.04.2017

[anime] Drugi zwiastun Dragon Cry po polsku!

Przetłumaczyłem dla Was drugi zwiastun drugiego filmu kinowego Fairy Tail, zapraszam do oglądania i komentowania tutaj. Na podstronie filmu dostępna jest również galeria.

Dodano: 07.04.2017

[anime] Pierwszy zwiastun drugiego filmu kinowego!

Pojawił się pierwszy trailer zapowiadający drugi film kinowy Fairy Tail - Dragon Cry, zapraszam do oglądania i komentowania tutaj.Udostępniono również projekty postaci. Trzej nowi bohaterowie to król Królestwa Stella, Animus, jego asystentka, Sonya, a także sekretarz stanu, Zash Caine.

Nowe postaci:


Stara gwardia:

Dodano: 28.02.2017

[anime] Koniec Fairy Tail coraz bliżej!

Potwierdziła się informacja, że aktualna saga mangi Fairy Tail jest zarazem ostatnią częścią historii. Oznacza to, że do końca dzieła Hiro Mashimy pozostało niewiele rozdziałów, możliwe, że manga zakończona zostanie już w tym roku. Czy w takim razie możemy liczyć w najbliższym czasie na trzecią serię anime? Całkiem możliwe, że osoby odpowiedzialne za promocję naszego ulubionego uniwersum, by podnieść na koniec sprzedaż papierowej wersji Fairy Tail, zdecydują się na taką właśnie formę reklamy. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 22.02.2017

[anime] Znana data premiery drugiego filmu kinowego!

Już 6 maja na ekrany japońskich kin trafi najnowszy obraz z uniwersum Fairy Tail - „Dragon Cry”. Może po filmie jakaś zapowiedź trzeciej serii? Przypominam przy okazji, że data premiery dotyczy Japonii, na Zachodzie kinówka będzie dostępna dopiero po wydaniu jej na nośniku, czyli około 6 miesięcy później. Zapraszam do komentowania.

„Ta moc... czy to nadzieja czy zniszczenie?”


W tworzeniu filmu uczestniczył sam Hiro Mashima, który między innymi przygotował 193-stronicowy scenariusz (obrazek poniżej).W filmie pojawią się trzy nowe postaci pierwszoplanowe:
- Sonia - piękna, młoda dziewczyna;
- Zash - potężny czarny charakter;
- Animus - człowiek w stroju przypominającym szaty królewskie, którego wyraz twarzy wskazuje na ukryte motywy.

Dodano: 17.02.2017

[anime] Fairy Tail w Krainie Czarów!

Niestety nie, to wciąż nie trzecia seria anime - tym razem książka. Zapowiedziano, że powstanie kolejna powieść light novel zatytułowana Fairy Tail w Krainie Czarów (Fushigi no kuni no Fairy Tail). Autorem zostanie Ren Kanan (wcześniej książka Ouedo Fairy Tail), któremu pomocnej dłoni użyczy sam Hiro Mashima-sensei. Przypominam również, że na wiosnę do kin trafi drugi film kinowy Fairy Tail, który dla reszty świata będzie dostępny prawdopodobnie pod koniec roku. O trzeciej serii anime oficjalnych informacji wciąż brak, trzeba czekać - może w kinówce zapowiedzą? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 24.01.2017

[anime] Drugi film kinowy coraz bliżej!

Hiro Mashima, twórca uniwersum Fairy Tail, poinformował na swoim twitterze, że drugi film kinowy trafi na duże ekrany już wiosną 2017 roku (premiery należy spodziewać się od kwietnia do czerwca)! Obraz zatytułowany będzie Dragon Cry (krzyk/płacz smoka) i zgodnie z przedstawioną wcześniej ilustracją (sprawdź) podnosił będzie temat dragonifikacji Natsu! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 01.01.2017

[anime] Krótki poradnik, jak spędzać Wigilię Świąt Bożego Narodzenia...

Tłumaczenie dziewiątego odcinka skończone, zapraszam do oglądania. Teraz pozostało nam już tylko wyczekiwanie na film kinowy oraz trzecią serię anime, która, miejmy nadzieję, będzie miała premierę w 2017 roku. Tego Wam i sobie życzę z okazji nadchodzących Świąt, a także Nowego roku, ale również spokojnej i rodzinnej Wigilii, a także szalonego Sylwestra (to jest spędzonego w domu przy grze Tomb Rider). Do przeczytania!
Dodano: 22.12.2016

[anime] Ósmy odcinek specjalny po polsku już na stronie!

Właśnie skończyłem tłumaczenie najnowszego odcinka specjalnego, którego polską wersję za kilka chwil będziecie mogli znaleźć tutaj. Zapraszam do oglądania. Przypominam również, że na 16 grudnia zaplanowana została dziewiąta OAV-ka. Polska wersja powinna pojawić się na stronie kilka dnia później - w okolicach Świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.

Dodano: 05.12.2016

[anime] Wystawa Fairy Tail na 10-lecie serii!

Dzisiaj, na łamach tygodnika Weekly Shounen Magazine ogłoszono, że z okazji obchodzonego 27 lipca 10-lecia wydania mangi powstanie wystawa poświęcona Fairy Tail! Będzie można na niej zobaczyć między innymi figury !oryginalnej wielkości! Natsu, Lucy oraz Happy'ego; arty poświęcone historii oraz najróżniejsze fanty fanowskie, które będzie można zdobyć tylko podczas owego wydarzenia kulturalnego. Wystawa zostanie otwarta 16 września, a zakończy się 25. Będzie ją można zobaczyć w Tokyo Sky Town. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 27.07.2016

[anime] Nadchodzi coś wielkiego...

Zgodnie z informacjami z 34 numeru tygodnika Weekly Shounen Magazine w numerze kolejnym, który trafi na sklepowe półki 27 lipca, ma zostać zamieszczone bardzo ważne ogłoszenie związane z serią Fairy Tail. Wznowienie anime? Zakończenie mangi? Nowe informacje odnośnie filmu kinowego? Czy jeszcze coś innego? Jak myślicie? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.07.2016

[anime] Polska wersja siódmego odcinka specjalnego już na stronie!

Skończyliśmy tłumaczenie siódmego odcinka specjalnego, „Wróżkowa gra na kary”, można go obejrzeć tutaj. Życzymy udanego seansu i zapraszamy na kolejne oavki.

Dodano: 25.05.2016

[anime] Nowy projekt anime pod przewodnictwem Mashimy potwierdzony!

Autor Fairy Tail, Hiro Mashima, potwierdził na swoim twittwerze, że 26 marca, wraz z odcinkiem 102 zakończona zostanie druga seria anime. Dodał jednak również, że, uwaga, trwają już prace nad kolejną serią pod jego przewodnictwem! Co to może oznaczać? Nie wydaje mi się, by miał to być powrót do kanonu - jeśli mangaka był konieczny podczas procesu tworzenia anime, będzie to raczej jakaś seria poboczna osadzona w świecie Fairy Tail, tyle że sygnowana podpisem samego mistrza - czytaj: na poziomie wydarzeń kanonicznych. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, poinformujemy Was o tym w Wiadomościach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 23.03.2016

[anime] Zakończenie drugiej serii oraz nowy projekt anime!

Stało się coś zupełnie nieoczekiwanego - w siedemnastym numerze Weekly Shounen Magazine pojawiła się informacja, że wraz z odcinkiem 102., „Ognista wiadomość” zakończona zostanie druga seria anime. Na szczęście potwierdzono również, że już trwają prace nad kolejnym projektem anime ze świata Fairy Tail! Czyżby jakaś duża seria fillerów? A może ekranizacja którejś z kilku serii pobocznych (Fairy Girls, Road Knight, Blue Mistral, Twin Dragons)? Pozostaje nam czekać na ogłoszenie szczegółów, jednakże bądźmy dobrej myśli! Jeśli będzie jakaś przerwa w nadawaniu, nie powinna ona trwać dłużej niż kilka miesięcy potrzebnych na przygotowanie nowego projektu, ale nie sądzę, by w ogóle przerywali nadawanie. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 19.03.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 102 "Ognista wiadomość" [ostatni odcinek drugiej serii].

Już w najbliższą sobotę, 26 marca 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sto drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Ognista wiadomość", który zwieńczy drugą serię anime. „Po roku rozłąki wracający z treningu Natsu spotyka się z Lucy. Widząc, jak bardzo cierpi jego przyjaciółka, postanawia spróbować ponownie zebrać wszystkich członków Fairy Tail. Wpada na genialny, acz nie do końca podobający się strażnikom prawa pomysł... Siła przyjaźni przebije każdy, nawet najgrubszy mur!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.03.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 101 "Pretendent".

Już w najbliższą sobotę, 19 marca 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sto pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Pretendent". „Od rozwiązania Fairy Tail minął rok. Każdy z członków gildii udał się w swoją stronę. Aż pewnego dnia, gdy Lucy jako dziennikarka relacjonowała igrzyska, na jej drodze stanęło nowe przeznaczenie. W X792 roku Crocus zapłonęło! Herb wciąż nie zniknął, świeci tutaj jasnym blaskiem!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.03.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 100 "FAIRY TAIL ZERA: Wieczna przygoda".

Już w najbliższą sobotę, 12 marca 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany setny odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERA: Wieczna przygoda". „Zera okazuje się być jedynie stworzoną przez Mavis iluzją. Przygnieciona okrutną prawdą nasza mała bohaterka nie może powstrzymać łez. Na pożegnanie iluzoryczna dziewczynka obdarza Mavis słowami otuchy, by dać jej siłę do dalszej, samotnej podróży. Historia, która rozpoczęła się od zera, chyli się już ku końcowi, gdy Mavis wkracza na nową ścieżkę życia. Ostatnie akordy uwertury do głównej historii!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.03.2016

[anime] Plakat promujący sztukę Fairy Tail!

Pojawił się plakat reklamujący sztukę teatralną Fairy Tail, która już 30 kwietnia trafi na deski teatru Sunshine Theatre w tokijskiej dzielnicy Ikebukuro. Możemy na nim zobaczyć po raz pierwszy w swoich rolach aktorów grających Braina (Naoya Gamoto), Midnighta (Yamato Furuya), Cobrę (Ikkei Yamamoto) oraz Angel (Anju Inami). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.03.2016

[anime] Znana data premiery „Gry na kary”, a także dwie nowe oavki!

Kolejne po wczorajszym mianowaniu sagi Avatar na następcę Zero wspaniałe wiadomości dla fanów Fairy Tail! Nie dość, że poznaliśmy datę premiery odcinka specjalnego „Gra na kary”, który trafi w nasze łapki 17 maja wraz z wydaniem specjalnym 55. tomiku mangi, to jeszcze studio dołożyło dwa nowe odcinki specjalne oparte na bardzo lubianych (ze względu na fanserwis, ale nie tylko) rozdziałach, „Natsu kontra Mavis” (premiera 15 lipca wraz z 56 tomikiem), a także „Wróżkowa Gwiazdka” (17 listopada, 57 tomik). Zapraszam do komentowania!Dodano: 02.03.2016

[anime] Urocza Misaki Momose jako Wendy w sztuce Fairy Tail!

Wiemy już, kto w zbliżającej się wielkimi krokami sztuce Fairy Tail zagra naszą małą zabójczynię smoków, Wendy Marvell! Będzie to urocza, dwudziestodwuletnia Misaki Momose (urodzona 6 marca 1993 roku), która wystąpiła wcześniej w takich filmach jak: „Parade”, „Ima, Yari ni Yukimasu” czy też „Girl's Blood”. Zapraszam do komentowania.Dodano: 02.03.2016

[anime] Nadchodzi saga Avatar!

Otrzymaliśmy bardzo pokrzepiające dla fanów informacje - po arcu Zero nie będzie żadnych fillerów, anime od razu przejdzie do wydarzeń z oryginalnej mangi! Na pierwszy ogień pójdzie saga Avatar. Nie ulegną natomiast zmianie opening oraz ending - a przynajmniej nie od razu - na nowe utwory przewodnie będziemy musieli poczekać standardowo do odcinka 103 lub 104. Zajawka sagi: „Rok po wojnie z Tartarosem Natsu oraz Lucy wyruszają w podróż, by zebrać porozrzucane po świecie wróżki i wznowić działanie ich ukochanej gildii. Jednakże w cieniu czai się niebezpieczna organizacja, w której można dostrzec znajome twarze. Ich celem jest stworzenie świata dla Zerefa. Rozpoczyna się nowa, wspaniała przygoda!” Zapraszam do komentowania!Dodano: 01.03.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 99 "FAIRY TAIL ZERØ: Prawo".

Już w najbliższą sobotę, 5 marca 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Prawo". „Yuri zostaje pochłonięty przez moc Klejnotu Tenrou i przemienia się w błękitnego smoka! Czy istnieje jakiś sposób, by wyrwać go z jego niszczycielskiego tańca? Gdy wszyscy porzucają już nadzieję, Mavis nie zamierza poddawać się rozpaczy. Jest zdeterminowana, by użyć starożytnego zaklęcia, które może ocalić przyjaciela. Nadchodzi Prawo, biała magia sprawiedliwości! Jednak czy aby na pewno?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.02.2016

[anime] Powstają dwie międzynarodowe, oficjalne gry Fairy Tail!

Firma wydawnicza FUNimation Entertainment zapowiedziała, że w kooperacji z producentami gier, GameSambą oraz NGames Interactive, a także japońskim wydawcą, firmą Kodansha, stworzy i wyda na międzynarodowy rynek dwie gry poświęcone anime i mandze Fairy Tail! Pierwszą z nich będzie gra mobilna na systemy Android oraz iOS. Będzie to RPG przedstawiający nową historię poboczną osadzoną podczas drugiej serii anime. Gracze będą mogli rekrutować i walczyć przeciwko ulubionym bohaterom z Fairy Tail, by stworzyć jak najpotężniejszą drużynę magów. Pozycja ta trafi do fanów pod koniec 2016 roku. Drugą grą będzie typowe przeglądarkowe MMO RPG na komputery stacjonarne. Walki będą oparte na modelu turowym. Gracze będą mogli dostosować swoją postać z wyborem rodzaju magii na czele, tworzyć własne gildie, a także przemierzać Fiore, by odzyskać utracone wspomnienia. Na ich drodze pojawią się bohaterowie z anime i mangi, którzy będą służyć pomocną dłonią. Zaimplementowana zostanie również możliwość kooperacji z przyjaciółmi. Data wydania tego produktu niestety nie jest na razie znana. Zapraszam do komentowania.Dodano: 26.02.2016

[anime] Piękna i drapieżna Minami Tsukui jako Erza w sztuce Fairy Tail!

Ujawnione zostało nazwisko kolejnej aktorki, która zagra w sztuce teatralnej Fairy Tail. Tym razem jest to Minami Tsukui, która zagra Erzę (zdjęcie poniżej). Trzeba przyznać, że dobór aktorów jest genialny. Pozostaje mieć nadzieję, że sztuka zostanie nakręcona i udostępniona na nośnikach. Przypominam, że przedstawienie będzie wystawiane od 30 kwietnia do 9 maja w teatrze tokijskim (w dzielnicy Ikebukuro). Zapraszam do komentowania.Dodano: 21.02.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 98 "FAIRY TAIL ZERØ: Skarb".

Już w najbliższą sobotę, 27 lutego 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Skarb". „Nadszedł czas na odwet. By wyzwolić Magnolię z opresji, Mavis wraz z przyjaciółmi ponownie rzucają wyzwanie tyranom z Blue Skull. Yuri, Precht oraz Warrod dzięki swoim nowo poznanym mocom uwalniają falę destrukcyjnych ataków, wykorzystując doskonały plan Wróżkowego Stratega, Mavis! Jednakże bitwa przybiera nieoczekiwany obrót. Istnieją rzeczy, których przenigdy nie możesz stracić!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.02.2016

[anime] Ayu Manaka zagra Lucy w sztuce Fairy Tail!

Ujawnione zostało nazwisko odtwórczyni głównej roli żeńskiej ze sztuki teatralnej Fairy Tail, która od 30 kwietnia do 9 maja będzie grana na deskach teatru w tokijskiej dzielnicy Ikebukuro. Lucy zagra była aktorka sławnego japońskiego teatru kobiecego (wszystkie role, nawet męskie, grają kobiety) Takarazuka, urocza Ayu Manaka (zdjęcie poniżej). Zapraszam do komentowania.Dodano: 18.02.2016

[anime] Dragonifikacja Natsu, a także NaLu w najnowszym filmie kinowym?!

Autor mangi Fairy Tail, Hiro Mashima, opublikował pierwsze szkice koncepcyjne z najnowszego filmu kinowego Fairy Tail. Pierwszy z nich przedstawia Natsu z połową ciała przemienioną w smoka i podpisem „Natsu dragonize?” (Natsu przemienia się w smoka?), tak jakby głównego bohatera, mimo zabezpieczenia, które podczas obecności w jego ciele przygotował Igneel, spotkał los jednego z pierwszych zabójców smoków, Acnologii, czyli dragonifikacja! Na pozostałych obrazkach widzimy również, że w najnowszej kinówce pojawi się sporo nastrojowych scenek z Natsu i Lucy, co z pewnością ucieszy fanów tego pairingu. Zapraszam do komentowania!Dodano: 13.02.2016

[anime] Manga Fairy Tail zostanie wydana po polsku!

Wiekopomna chwila, można by powiedzieć! Polskie wydawnictwo, Studio JG, zapowiedziało, że wykupiło prawa do wydawania polskiej wersji naszej najukochańszej mangi! Pierwsze dwa tomiki mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku. Zachęcamy do wspierania polskiego wydawcy i regularnego kupowania kolejnych książeczek, które będą wydawane co około 6 tygodni. Zapraszam do dyskusji!Dodano: 13.02.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 97 "FAIRY TAIL ZERØ: Nauczyciel magii".

Już w najbliższą sobotę, 20 lutego 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Nauczyciel magii". „Po tym, jak Mavis i jej kompani zostają rozgromieni przez Blue Skull, chowają się w leśnych ostępach na zachód od miasta. Gdy dziewczynka siedząc na brzegu jeziora, obwinia się o błędną ocenę sytuacji, zauważa samotnego maga. To sądne spotkanie zmieni życie Mavis i zadecyduje o założeniu Fairy Tail. Urocza interakcja mroku i światła!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.02.2016

[anime] Kolejni aktorzy ze sztuki Fairy Tail w swoich rolach.

Pojawiły się kolejne zdjęcia aktorów grupy D-Boys, którzy zagrają w zbliżającej się sztuce Fairy Tail. Od lewej: Shuuto Miyazaki jako Natsu Dragneel, Atsushi Shiramata jako Gray Fullbuster, Kento Ono jako Hibiki Lates oraz Hirofumi Araki jako Jellal Fernandes. Sztuka zadebiutuje na deskach teatru tokijskiego już 30 kwietnia tego roku i będzie wystawiana aż do 9 maja.

Dodano: 09.02.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 96 "FAIRY TAIL ZERØ: Blue Skull".

Już w najbliższą sobotę, 13 lutego 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Blue Skull". „Mavis i jej kompani w końcu docierają do Magnolii, gdzie zostają przywitani przez siedzącego na symbolu miasta, Katedrze Kardii, ogromnego, błękitnego smoka! Gdy krążą po okolicy, próbując dowiedzieć się czegoś o gildii magów, Blue Skull, ich oczom ukazuje się ponury obraz umierającego miasta, które straciło swój uśmiech. Czarna magia zapanowała nad Magnolią!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.02.2016

[anime] Ilustracja promująca sztukę teatralną Fairy Tail.

Zaprezentowano pierwsze zdjęcie w nowej roli aktora grupy D-Boys, Shuuto Miyazakiego, który w zbliżającym się wielkimi krokami przedstawieniu, Fairy Tail, zagra głównego bohatera, Natsu Dragneela. Sztuka zadebiutuje na deskach teatru tokijskiego już 30 kwietnia tego roku i będzie wystawiana aż do 9 maja.W pozostałych rolach:
- Atsushi Shiramata jako Gray Fullbuster;
- Naoya Gomoto jako Brain/Zero;
- Yamato Furuya jako Midnight;
- Ikkei Yamamoto jako Cobra;
- Kento Ono jako Hibiki Lates;
- Ren Ozawa jako Lyon Vastia;
- Hirofumi Araki jako Jellal Fernandes.

Dodano: 31.01.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 95 "FAIRY TAIL ZERØ: Jezioro w blasku księżyca".

Już w najbliższą sobotę, 6 lutego 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Jezioro w blasku księżyca". „W drodze do Magnolii Mavis wraz z przyjaciółmi zostają zmuszeni do spędzenia nocy w lesie. Nieopodal tajemniczego jeziora Yuri, Precht oraz Warrod opowiadają naszej małej bohaterce pewną historię. Jest to opowieść o ich dawnej przygodzie, ukazująca siłę łączących ich więzi. Przyjaźń jest silna i życzliwa”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.01.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 94 "FAIRY TAIL ZERØ: Tańcząc z ostrzami".

Już w najbliższą sobotę, 30 stycznia 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Tańcząc z ostrzami". „Po długiej podróży statkiem Mavis razem z resztą załogi dociera do miasta portowego, Hargeon. Pierwszy raz widzi port, czuje zapach miasta oraz odwiedza targ. Te wszystkie nowe doświadczenia porywają niewinne serduszko Mavis w tany. Jednak nasza mała bohaterka nie zapomina również o Blue Skull. Razem ze swym małomównym przyjacielem Prechtem rozpoczyna poszukiwanie wskazówek. Mistrz walki mieczem prezentuje swój kunszt!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.01.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 93 "FAIRY TAIL ZERØ: Poszukiwanie skarbu".

Już w najbliższą sobotę, 23 stycznia 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Poszukiwanie skarbu". „Mavis opuszcza swoje rodzinne gniazdo i statkiem kieruje się przez morze w stronę lądu. W końcu może spotkać mieszkańców mórz, o których wcześniej czytała w książkach. Jest głęboko poruszona nowymi doświadczeniami. Poznaje również obawy swoich towarzyszy podróży i próbuje dodać im otuchy. Przygody czekają na morzu!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.01.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 92 "FAIRY TAIL ZERØ: Początek przygody".

Już w najbliższą sobotę, 16 stycznia 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Początek przygody". „Mija siedem lat od koszmaru na Wyspie Tenrou. Mimo przykrych doświadczeń z przeszłości Mavis wyrosła na pogodną i szczerą dziewczynę. Pewnego dnia na wyspę dostaje się trójka poszukiwaczy skarbów. Zdarzenie to rozpoczyna pełną wzlotów i upadków przygodę, która ma mieć wielki wpływ na przyszłość Pierwszej. Wrota wielkiej podróży stanęły otworem!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.01.2016

[anime] Fairy Tail (2014) 91 "FAIRY TAIL ZERØ: Wróżki w twoim sercu".

Już za dwa tygodnie w sobotę, 9 stycznia 2016 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "FAIRY TAIL ZERØ: Wróżki w twoim sercu". „Po heroicznym boju z Tartarosem Makarov nagle rozwiązuje Fairy Tail. Wraz z kończącą się erą na światło dzienne wychodzi historia powstania wróżkowej gildii. Toczy się ona sto lat temu i przedstawia pełne nadziei, ciepła i przyjaźni losy bosej dziewczynki. Przez koniec na sam początek!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.12.2015

[anime] Od stycznia nowy opening oraz ending!

Już 9 stycznia, wraz z sagą Fairy Tail Zero, w anime zadebiutują nowe utwory przewodnie! Opening zatytułowany „Ashita o arase” wykona znakomita perkusistka i wokalistka w jednym, Kavka Shishido (epic drums incoming!), natomiast utwór kończący odcinki, „Landscape”, zaśpiewa zespół Solidemo (zdjęcie po prawej).

Dodano: 22.12.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 90 "To siła życia".

Już w najbliższą sobotę, 26 grudnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewięćdziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Epilog Tartarosa: To siła życia". „Walka dobiegła końca. Dzielna Fairy Tail odniosła zwycięstwo, przypłacając je utratą wielu niezastąpionych rzeczy. Na świeżo pokrytym bitewnymi ranami pustkowiu smoki ujawniają szokującą prawdę. Natsu nie może powstrzymać płynących ciurkiem po policzkach łez, gdy niezapomniane słowa ojca zostają wyryte w jego sercu. Pozostała mu już tylko wola, by iść w stronę jutra”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.12.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 89 "Krople płomieni".

Już w najbliższą sobotę, 19 grudnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część VI Tartarosa: Krople płomieni". „Przywrócone do życia smoki niszczą wszystkie bomby impulsowe Face. Po zaciętych walkach ludzie tryumfują nad Tartarosem i zaczynają świętować zwycięstwo. Jednak ich radość nie trwa długo - niczym kubeł zimnej wody spadają na nich dwa symbole rozpaczy. Gdy na wschodnim niebie pojawiło się delikatne światło, konflikt wciąż nie był rozstrzygnięty. Zbliżał się prawdziwy koniec!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.12.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 88 "Tańcząc pod niebem Ishgaru".

Już w najbliższą sobotę, 12 grudnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część VI Tartarosa: Tańcząc pod niebem Ishgaru". „Nawet połączone siły Natsu i Graya nie zdołały przeciwstawić się ostatecznej klątwie Marda Geera, Memento Mori. Czy nikt nie jest w stanie powstrzymać zapędów Tartarosa?! W tym samym czasie kończy się odliczanie do detonacji Face. Gdy świat jest bliski utraty swojej magii, na niebie dochodzi do czegoś niespotykanego! Wypatrujcie cudu z głowami uniesionymi ku górze!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.12.2015

[anime] Fairy Tail trafi na deski teatru tokijskiego!

Zapowiedziano adaptację teatralną dzieła Hiro Mashimy, Fairy Tail! Sztukę, która będzie wystawiana od 30 kwietnia do 9 maja 2016 roku w Sunshine Theatre w Ikebukuro, wyreżyseruje Akiko Kidama, który wcześniej pełnił tę rolę między innymi w spektaklu Naruto. Wiadomo już także, że głównego bohatera, Natsu, zagra popularny aktor z grupy D-BOYS, Shuuto Miyazaki (zdjęcie poniżej).

Dodano: 04.12.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 87 "Memento mori".

Już w najbliższą sobotę, 5 grudnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część VI Tartarosa: Memento mori". „Zaślepiony poszukiwaniem coraz większej siły Jiemma porzucił człowieczeństwo i został demonem. Połączone silną więzią przyjaźni Bliźniacze Smoki rzucają się na byłego mistrza Sabertooth. W tym samym czasie Król Podziemnego Świata pokazuje swoją prawdziwą postać! Czy Natsu i Gray mają jakiekolwiek szanse z Ostatecznym Demonem? Postaw na przyszłość!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.11.2015

[anime] Znana seiyuu Zery!

Wiadomo już, kto odegra rolę przyjaciółki Mavis, Zery, w zbliżającej się sadze Fairy Tail, „Zero”. Głosu uroczej acz stanowczej i pewnej siebie bohaterce użyczy popularna seiyuu, Kana Hanazwa, która ma w swoim dorobku wiele rewelacyjnych ról, między innymi wcieliła się w postać księżniczki Kougyoku z anime Magi! Więcej o zbliżającym się arcu można przeczytać w jednym z poprzednim newsów.Dodano: 24.11.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 86 "Demon Ostateczny".

Już w najbliższą sobotę, 28 listopada 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część VI Tartarosa: Demon Ostateczny". „Atakowany wściekle przez Natsu, Stinga oraz Rogue'a Mard Geer pozostaje niewzruszony i zdradza im przerażającą prawdę o demonach z Księgi Zerefa. Gdy Natsu i Bliźniacze Smoki leżą na deskach, przybywają ostatnie posiłki Fairy Tail w postaci lodowego zabójcy demonów, Graya Fullbustera! Nadszedł czas pokonać rozpacz i dotrzeć do prawdy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.11.2015

[anime] Ekranizacja Fairy Tail Zero potwierdzona!

Oto jest! To, na co wszyscy fani od dawna ostrzyli sobie ząbki! Prequel Fairy Tail, „Zero”, przedstawiający historię powstania naszej ulubionej gildii magów, zostanie przeniesiony na ekrany telewizorów!Arc z Mavis w roli głównej wjedzie w skład serii głównej Fairy Tail i rozpocznie się już w styczniu 2016 roku, tuż po zakończeniu Tartarosa. Główne postaci zagrają: Mamiko Noto podłoży głos Mavis, Katsuyuki Konishi Yury'emu, Hiroshi Shirokuma Warrodowi, z kolei Yoshihisa Kawahara Prechtowi. Seiyuu Zery wciąż nie jest znana, jej aktorka głosowa ma zostać podana do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. Zapraszam do dyskusji!Dodano: 16.11.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 85 "Dziewczyna w krysztale".

Już w najbliższą sobotę, 21 listopada 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część VI Tartarosa: Dziewczyna w krysztale". „Gdy walcząc z Mardem Geerem, Natsu starał się przejąć Księgę E.N.D.'a, z odsieczą przybyły mu Bliźniacze Smoki, Sting oraz Rogue! I choć wsparcie Sabertooth zaczęło przechylać szalę zwycięstwa na stronę magów, nadejście czarnej rozpaczy wydawało się już tylko kwestią czasu. Koniec jest bliski!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.11.2015

[anime] Nowy dział już na stronie!

Zapraszam do wspólnej zabawy forumowej w nowym dziale, Mali odkrywcy!

Dodano: 11.11.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 84 "Część V Tartarosa: 00:00".

Już w najbliższą sobotę, 14 listopada 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: 00:00". „Gdy Igneel i Acnologia kontynuowali swą podniebną walkę, Kyouka starała się doprowadzić do detonacji Face! By zatrzymać przyspieszone odliczanie, Erza stanęła do walki ze swą oprawczynią, jednakże będąca w trybie etheriusa Bogini Planety Niewolników rzuciła dzielną pannę Scarlet na kolana! Nawet po utracie wszystkiego coś ci pozostanie!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.11.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 83 "Część V Tartarosa: Żelazna Pięść Ognistego Smoka".

Już w najbliższą sobotę, 7 listopada 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: Żelazna Pięść Ognistego Smoka". „Król ognistych smoków, Igneel, przybywa z misją zatrzymania Skrzydeł Ciemności, Acnologii, i rzuca się na bestię. Członkowie Fairy Tail mogą tylko w przerażeniu obserwować tę przekraczającą ludzkie pojęcie walkę. Jedynie Natsu decyduje się przyłączyć. Przelewa w pięści wszystkie uczucia, których nie jest w stanie wyrazić słowami, by następnie złożyć sobie z ojcem kolejną przysięgę! Ich płomienie rozświetlą ciemności!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 31.10.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 82 "Część V Tartarosa: Skrzydła rozpaczy".

Już w najbliższą sobotę, 31 października 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: Skrzydła rozpaczy". „Gdy Erza toczy zażartą bitwę z Kyouką, na tym niekończącym się pustkowiu dochodzi do niewiarygodnych wydarzeń. Okolicą wstrząsa potężny ryk. Łopot ogromnych skrzydeł równa wszystko z ziemią. Gdy wściekły niszczyciel pikuje ku ziemi, bohaterowie uświadamiają sobie skrywaną prawdę. Siła przyjaźni przebije każdy, nawet najgrubszy mur!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.10.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 81 "Część V Tartarosa: Ostatnie pojedynki".

Już w najbliższą sobotę, 24 października 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: Ostatnie pojedynki". „Choć ciało Laxusa przeżerały cząsteczki antymagiczne, silne uczucia do przyjaciół utrzymywały go na nogach. Niestety, naprzeciwko niego stał nie byle jaki przeciwnik, bo sam Tempester zwany Nieśmiertelnym! Z każdą minutą walka przybierała na intensywności, nikt nie chciał odpuścić pola. W międzyczasie przed zniszczonym centrum kontroli Erza ponownie stanęła naprzeciwko Kyouki. Bitwa na śmierć i życia z Demonicznymi Bramami w końcu miała wkroczyć w decydującą fazę! Nikt nie zdawał sobie jednak wtedy jeszcze sprawy, że to był początek końca! Siła przyjaźni przebije każdy, nawet najgrubszy mur!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.10.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 80 "Część V Tartarosa: Stal".

Już w najbliższą sobotę, 17 października 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemdziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: Stal". „Poświęcenie Levy wlało w serce Gajeela nadzieję. Jednakże piekielne głębiny to królestwo Torafuzara. Trująca czarna woda stopniowo osłabiała ciało mężnego Redfoxa, któremu skończyły się pomysły na dobranie się oponentowi do skóry. Jednak w tej beznadziejnej sytuacji pewne wspomnienia dały Gajeelowi dodatkowy zastrzyk mocy. Siła uczuć oprze się rozpaczy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.10.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 79 "Część V Tartarosa: Air".

Już w najbliższą sobotę, 10 października 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część V Tartarosa: Air". „Ciąg dalszy piekielnej walki magów z demonami! Dwójka zabójców smoków, Natsu oraz Gajeel, włączają najwyższy bieg i sprawiają, że Demoniczne Bramy zaczynają drżeć w futrynach! Jednak w obliczu prawdziwej mocy demonów, Formy Etheriousa, mroczny strach pożera całe światło. Otchłań Podziemnego Świata skrywa czarną jak smoła rozpacz! Siła przyjaźni przebije każdy, nawet najgrubszy mur!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.10.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 78 "Część IV Tartarosa: Srebrne wspomnienia".

Już w najbliższą sobotę, 3 października 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część IV Tartarosa: Srebrne wspomnienia". „Silver oraz Gray. Przygnębiające spotkanie ojca z synem. Fullbuster senior utrzymał się przy życiu, udając demona gildii Tartaros. Za tym postanowieniem kryje się niespodziewana prawda. Ojciec w końcu postanawia wyznać synowi swoje uczucia. Łzy spływające po policzkach są bliznami prawdy. Siła przyjaźni przebije każdy, nawet najgrubszy mur!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.09.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 77 "Część IV Tartarosa: Gray kontra Silver".

Już w najbliższą sobotę, 26 września 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część IV Tartarosa: Gray kontra Silver". Gray przekonał się na własnej skórze, czym jest utrata najbliższych. W dzieciństwie Deliora obrabował go ze wszystkiego, co najcenniejsze. Teraz ponownie musi się zmierzyć ze swym wskrzeszonym koszmarem, który na dodatek przyjął postać jego ojca! Jednakże gdy ataki maga lodu Fairy Tail zawodzą, uczeń Ur znajduje się w beznadziejnej sytuacji i terror Deliory powraca! Prawda zmieszana była z radością i smutkiem. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.09.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 76 "Część IV Tartarosa: Historia młodego chłopca".

Już w najbliższą sobotę, 19 września 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część IV Tartarosa: Historia młodego chłopca". Do aktywacji wszystkich Face pozostawała zaledwie godzina. W obliczu tego bezprecedensowego zagrożenia na placu boju zjawiły się Bliźniacze Smoki, które rzuciły się na Króla Podziemnego Świata z pięściami wściekłości! W międzyczasie Gray stanął do walki z Silverem, jednakże chwilę potem jego serce rozdarło szokujące wyznanie Absolute Zero! Smutna prawda stała się światełkiem nadziei w otchłani rozpaczy! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.09.2015

[anime] Od października nowy opening i ending!

Na początku października w anime zadebiutują nowe utwory przewodnie - piosenkę otwierającą, „Believe in Myself” (uwierzyć w siebie), wykona japoński duet Edge o Life (zdjęcie po lewej), natomiast utwór zamykający, „Azayaka no Tabiji” (wspaniała podróż), zaśpiewa wokalistka z Kraju Kwitnącej Wiśni, Megumi Mori (zdjęcie po prawej).

Dodano: 08.09.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 75 "Część IV Tartarosa: Erza kontra Minerva".

Już w najbliższą sobotę, 12 września 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część IV Tartarosa: Erza kontra Minerva". „Król Gwiezdnych Duchów rozprasza klątwę Marda Geera, Alegrię, i uwalnia członków Fairy Tail, którzy następnie stają twarza w twarz z Dziewięcioma Demonicznymi Bramami. W międzyczasie Wendy i Carla w końcu poznają całą prawdę o Projekcie Face. Z kolei Erza i Minerva, nie bacząc na niesprzyjające okoliczności, przygotowują się do ostatecznego rozwiązania ich odwiecznego konfliktu! Co było celem jej poszukiwań? Oczywiście czysta siła!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.09.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 74 "Część III Tartarosa: Król Gwiezdnych Duchów...".

Już w najbliższą sobotę, 5 września 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część III Tartarosa: Król Gwiezdnych Duchów kontra Król Podziemnego Świata". Lucy przyzywa Króla Gwiezdnych Duchów, za co ponosi ogromną cenę. Mard Geer, Król Podziemnego Świata, mimo że staje oko w oko z potężnym olbrzymem, zachowuje swoją pewność siebie. Unosi się kurtyna nad walką dwóch wymykających się poza ludzkie pojmowanie istot. W tym samym czasie Lucy przełyka na chwilę gorzkie łzy i staje do walki z Jackalem! Czas spuścić z uwięzi psy wojny! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.08.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 73 "Część III Tartarosa: Atak Gwiazd".

Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część III Tartarosa: Atak Gwiazd". Mard Geer używa swojej klątwy, Alegrii, i więzi wszystkich przyjaciół Lucy. Zdana tylko na siebie główna bohaterka staje twarzą w twarz z Dziewięcioma Bramami Tartarosa i ich potężnymi klątwami. I choć ona i jej gwiezdne duchy desperacko stawiają opór, sytuacja z minuty na minutę staje się coraz gorsza. Gdy dziewczyna zostaje przyparta do muru, skupia myśli na swoich przyjaciołach i podejmuje ważną decyzję. Światło gwiazd rozświetli mroki rozpaczy! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.08.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 72 "Część III Tartarosa: Alegria".

Już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część III Tartarosa: Alegria". „Seilah przy pomocy Macra uwalnia pełnię swojej mocy i wciska w ziemię bezradną Mirę. W tej beznadziejnej sytuacji starsza z sióstr Strauss przypomina sobie dawne czasy spędzane ze swoją rodziną. Łącząca ich ciepła, silna więź sprawia cud, który pozwala przezwyciężyć demona. Wykorzystam tę moc do ochrony rodziny!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.08.2015

[anime] Nowa zabawa forumowa - Dzielna Gildia Fairy Tail!

Zapraszamy do udziału w naszej nowej zabawie polegającej na zbieraniu kart z gry karcianej Fairy Tail, Dzielna Gildia. Karty są naprawdę niesamowite, jest na czym zawiesić oko (patrz niżej), więc już samo przeglądanie naszej kolekcji sprawia wiele frajdy. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Dodano: 09.08.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 71 "Część III Tartarosa: Król Podziemnego Świata".

Już w najbliższą sobotę, 15 sierpnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część III Tartarosa: Król Podziemnego Świata". Gdy Fairy Tail toczyła zażarte boje z Tartarosem, członkowie Oración Seis niechętnie podążali za Jellalem, aż w pewnym momencie na swej drodze napotkali ocalałego członka gildii Grimoire Heart, Rustyrose'ego! Odmieniony chłopak zdradził podróżnikom szokująca prawdę. Dno piekła wciąż jest poza zasięgiem naszego wzroku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.08.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 70 "Część III Tartarosa: Rdzeń Piekła".

Już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemdziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część III Tartarosa: Rdzeń Piekła". Dzięki walecznej postawie Wendy i Carli w ostatniej chwili udało się powstrzymać Face. Jednak gdy członkowie Fairy Tail cieszyli się z sukcesu przyjaciółki, nagle liczba demonów zaczęła gwałtownie rosnąć, a posiadający duszę Hadesa Franmalth zaatakował Natsu i Lucy budzącą grozę magią! Będę chronić drogie mi rzeczy własnymi rękoma! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.08.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 69 "Część II Tartarosa: Przyjaciółki na zawsze".

Już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część II Tartarosa: Przyjaciółki na zawsze". Już tylko minuty dzieliły świat od katastrofy. Przyparta do muru, w obliczu wielkiego zagrożenia, Wendy zdobyła swoją Dragon Force, a następnie dzielnie stawiała opór piekielnie silnemu Ezelowi. Jednak gdy zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki, okrutna rzeczywistość wymierzyła dwóm przyjaciółkom potężny cios. Mimo że tak wątłe i kruche, odwagi w nich za dwóch! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.07.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 68 "Część II Tartarosa: Wendy kontra Ezel".

Już w najbliższą sobotę, 25 lipca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część II Tartarosa: Wendy kontra Ezel". Franmalth uwalnia ukrytą moc, przyjmuje swoją najpotworniejszą postać i atakuje Natsu oraz Lucy! Gdy w tym samym czasie Wendy razem z Carlą niczym błyskawica mkną wyłączyć Face, nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak straszliwe zło zaczaiło się na nie przy niszczycielskiej broni! Los całego kontynentu spoczywa na ramionach małej dziewczynki! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.07.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 67 "Część II Tartarosa: Zabić czy pozwolić żyć".

Już w najbliższą sobotę, 18 lipca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część II Tartarosa: Zabić czy pozwolić żyć". Dzięki Erzie w obronie demonów powstaje wyłom i Fairy Tail w końcu może rozpocząć kontratak! Jednakże mroczni członkowie Tartarosa zaczęli już rozsiewać ziarna nowej katastrofy! Gdy dwie odwieczne strony konfliktu toczyły ze sobą przerażającą wojnę, przed Natsu nagle pojawił się sam Zeref! Jakie są zamiary Czarnego Maga? Prawda jest ciemniejsza niż czerń! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.07.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 66 "Część II Tartarosa: Wcielenie Demona".

Już w najbliższą sobotę, 11 lipca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część II Tartarosa: Wcielenie Demona". Pieczęć więżąca Face w końcu zostaje złamana! Na domiar złego, w tym samym czasie Tartaros zwiększa swoją siłę uderzeniową! Gdy z podbudowanym morale członkowie Fairy Tail szykowali się do stawienia czoła ambicjom demonów, nie zdawali sobie jeszcze sprawy, że kontrolowany przez Seilah Elfman planuje zniszczyć gildię! Przezwyciężmy tę rozpacz, śpiewając pieśń nadziei! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.07.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 65 "Część I Tartarosa: Tam, gdzie zostaną wysłuchane...".

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część I Tartarosa: Tam, gdzie zostaną wysłuchane modlitwy". Gdy były przewodniczący przy pomocy swojej magii, Super Archive, w pocie czoła szukał Jellala, ten toczył zażarty bój z Sześcioma Demonami z Oración Seis! Co jest prawdziwym celem bratniej duszy Erzy? Dlaczego Jellal tak bardzo chce pokonać gildię, która zrodziła się w Mrocznej Wieży? Czy Levi zdoła namierzyć latającą wyspę, na której rezyduje Tartaros? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.06.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 64 "Część I Tartarosa: Jellal kontra Oración Seis".

Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część I Tartarosa: Jellal kontra Oración Seis". Po tym, jak Natsu na własną ręką ruszył na poszukiwania Erzy oraz Miry, jego czuły nos zaprowadził go prosto do jaskini lwa - siedziby gildyjnej Tartarosa! W tym samym czasie pozostali członkowie Fairy Tail w pocie czoła zbierali informacje o wrogu. Nie próżnował również Jellal, który podczas bitwy z Sześcioma Demonami zdradził przeciwnikom swoje postanowienie! Wielkie wojna dwóch światów zaczęła nabierać tempa! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.06.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 63 "Część I Tartarosa: Niemoralność i Grzesznicy".

Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Część I Tartarosa: Niemoralność i Grzesznicy". Gdy Erza i Mirajane gnają na złamanie karku do Crawforda, nie zdają sobie jeszcze sprawy, że to pułapka Tartarosa! W tym samym czasie, by zdobyć informacje o Tartarosie, Doranbolt spotyka się z Cobrą z Oración Seis i bez wahania podejmuje niewybaczalną decyzję! Modlitwy grzeszników rozniosą się po pustkowiach! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.06.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 62 "Prolog Tartarosa: Natsu kontra Jackal".

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prolog Tartarosa: Natsu kontra Jackal". Toczący nierówny bój z przerażającą klątwą Jackala Natsu w końcu rozpracowuje moc nieprzyjaciela, porzuca głęboką gardę i przechodzi do ofensywy! Jednakże umiejętności szakala z Tartarosa to tylko niewielki ułamek potęgi Dziewięciu Demonicznych Bram, o czym przekonują się na własnej skórze pozostałe drużyny Fairy Tail rozesłane po całym kontynencie, by nie dopuścić do kolejnych ofiar! Tartaros is coming! Czas zacisnąć pięści i rzucić wyzwanie najeźdźcy! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.06.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 61 "Prolog Tartarosa: Białe Dziedzictwo".

Już w najbliższą sobotę, 6 czerwca 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prolog Tartarosa: Białe Dziedzictwo". Jedna z Dziewięciu Demonicznych Bram, Jackal, próbuje zamordować Michello, jednak dzięki Natsu jego zasadzka zawodzi. Rozpoczyna się piekielna i wyniszczająca walka zabójcy smoków z demonem! Co jest prawdziwym celem nękającej członków Rady Magicznej gildii Tartaros? I co kryje się za wypowiedzianym przez Michello słowem „Face”? Gdy opada kurz po eksplozji, spuszczone zostają psy wojny! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.05.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 60 "Prolog Tartarosa: Wróżki kontra Podziemny Świat".

Już w najbliższą sobotę, 30 maja 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany sześćdziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prolog Tartarosa: Wróżki kontra Podziemny Świat". „Były członek Rady Magicznej, Yajima, zostaje zaatakowany przez należący do Tartarosa bezimienny „Kataklizm”. Na ratunek przybywa mu Laxus, ale w starciu z potężnym wrogiem, który bez problemu rozprawił się z trójką Gromowładnych, mag błyskawic nie wydaje się być zdecydowanym faworytem. Jednak członkowie Fairy Tail nigdy nie wybaczają, gdy zostanie ranny ich przyjaciel. Rozpoczyna się zażarta walka na gruzach! W pięściach Laxusa gromadzą się wściekłe błyskawice!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.05.2015

[anime] Będzie kolejny odcinek specjalny!

Nie ucichły jeszcze echa po wczorajszej wieści o rozpoczęciu prac nad drugim filmem kinowym, a już fani Natsu i spółki otrzymali kolejną fantastyczną wiadomość - w przygotowaniu jest kolejny odcinek ova! Special ten będzie nosił tytuł „Wróżkowa gra na kary” i prawdopodobnie zostanie dołączony do wydania specjalnego 50. tomiku mangi (premiera 17 lipca tego roku). Zarys fabuły: „Jakiś czas po Wielkich Igrzyskach Magicznych. W gildii panuje nerwowa atmosfera, bo wciąż nie wiadomo, która z dwóch drużyn biorących udział w zawodach w Crocus była silniejsza. W związku z tym mistrz Fairy Tail, Makarov, proponuje rozstrzygnięcie tego sporu poprzez pojedynek dwójki najsilniejszych członków obu grup. Naprzeciw siebie stają Erza i Laxus. Napięcie rośnie. Kamień ze strony maga błyskawic miażdży nożyczki Titanii. Wygrywa Drużyna B. Kara jest sroga - Erza, Wendy, Natsu, Gray, Elfman i Lucy muszą przez cały dzień wykonywać polecenia Laxusa, Gajeela, Miry, Juvii oraz Cany. Z oddali słychać szyderczy śmiech panny Lockser, gdzieś w kąciku zaczyna chlipać Wendy. Rozpoczyna się gra na kary!”

Dodano: 16.05.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 59 "Prolog Tartarosa: Dziewięć Demonicznych Bram".

Już w najbliższą sobotę, 23 maja 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prolog Tartarosa: Dziewięć Demonicznych Bram". Po wypełnieniu misji drużyna Natsu wraca do gildii. Jednak nie jest im dane długo cieszyć się spokojem. Ich sielankę mąci cień Tartarosa, mrocznej gildii czczącej demony. Magowie Fairy Tail dowiadują się o szokującej, niespotykanej wręcz masakrze z udziałem jej członka! Wrota piekieł stanęły otworem! Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.05.2015

[anime] Drugi film kinowy Fairy Tail zapowiedziany!

W dwudziestym piątym tegorocznym numerze tygodnika Shounen Magazine podano informację, że druga kinówka przedstawiająca losy popularnych wróżek z gildii Fairy Tail dostała zielone światło i już niebawem ruszy produkcja! Niestety, w tej chwili jeszcze nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera, jednakże można się spodziewać, że będzie to druga połowa 2016 roku. Więcej informacji wkrótce.

Dodano: 15.05.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 58 "Song of the Fairies".

Już w najbliższą sobotę, 16 maja 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Song of the Fairies". Gdy po zakończonej sukcesem misji ratowania olbrzymów z Wioski Słońca członkowie Fairy Tail wracają do domu Warroda Sequena, ten należący do Bogów Ishgaru sympatyczny staruszek zdradza im szokującą prawdę! Jakiego Fairy Tail pragnęła Mavis, gdy zakładała gildię? Jaką tajemnicę zdradził naszym bohaterom jeden ze Świętych Magów? Czy Natsu i spółka dowiedzą się czegoś na temat Tartarosa oraz najpotężniejszego demona z Księgi Zerefa, E.N.D.'a? Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.05.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 57 "Głos płomienia".

Już w najbliższą sobotę, 9 maja 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Głos płomienia". Natsu oraz Gray, na co dzień zwalczający się niczym ogień i lód rywale, wspólnymi siłami próbują uratować Wioskę Słońca i jej skutych lodem mieszkańców! Gdy zabójca smoków stawia czoła piekielnemu ptaszysku, mag lodu rzuca wyzwanie zamarzniętej górze płomieni! Jaką tajemnicę skrywa bóstwo strażnicze wioski? Czy naszym bohaterom uda się uratować olbrzymów? Czyj głos słyszał Natsu? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.05.2015

[anime] Nowy dział już na stronie!

Na stronie pojawił się nowy dział, w którym zamieszczane będą wyczyszczone obrazki z endingów w wysokiej rozdzielczości, idealnie nadające się na tapetę! Zapraszam do oglądania i pobierania tutaj.

Dodano: 25.04.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 56 "Gray kontra Doriate".

Już w najbliższą sobotę, 2 maja 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Gray kontra Doriate". Gdy Gray, podobnie jak Natsu i Erza, zostaje przemieniony w dziecko, słabnie nie tylko jego magia, ale również pozostałe umiejętności, co próbuje wykorzystać potężny Doriate! Jednak mimo przytłaczającej przewagi przeciwnika, nasz mag lodu nie daje się złamać i przechodzi do kontrataku! Wolność istotą magii tworzenia! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.04.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 55 "Powrót demona".

Już w najbliższą sobotę, 25 kwietnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Powrót demona". Lucy i Wendy stają do walki z trójką łowców skarbów z gildii Sylph Labyrinth! W tej trudnej sytuacji z pomocą przychodzi im była członkini Raven Tail - Flare! Co tajemnicza dziewczyna robiła w Wiosce Słońca? Czy jest jakoś powiązana z zamieszkującymi ją olbrzymami? Rozpoczyna się zażarty bój! Zegnijcie kolana przed potęgą magów! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.04.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 54 "Prawo Retrogresji".

Już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prawo Retrogresji". W wiosce stało się coś dziwnego. Z niewiadomych przyczyn Erza przemieniła się w dziecko. Czy doszło do tego za sprawą mocy Wiecznego Płomienia? A może wróg zastawił pułapkę? Czy Titanię uda się przywrócić do poprzedniego stanu? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.04.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 53 "Magowie kontra łowcy skarbów".

Już w najbliższą sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Magowie kontra łowcy skarbów". Dzięki pomocy władającego Zieloną Magią Warroda Sequena magowie z Fairy Tail w mgnieniu oka docierają do Wioski Słońca. Na miejscu zaskoczeni zostają przez niecodzienny widok. Wioska nie tylko jest zamrożona, ale również skrywa przerażający sekret. Na drodze Natsu i spółki pojawiają się łowcy skarbów! Dlaczego wioska została zamrożona? Czy rzezimieszkom uda się pokrzyżować plany wróżek? Jakie tajemnice skrywa tajemniczy lód? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.04.2015

[anime] Rusza gra Fairy Tail w prawdziwym świecie!

Należący do Square Enix wydawca gier Taito zapowiedział, że 25 kwietnia otworzy w Tokio oraz Osace interaktywne gry zatytułowane Misja łamigłówkowa Fairy Tail ~Witamy w świecie Fairy Tail~ pozwalające graczom na wejście (dosłownie) do świata znanego z anime i mangi. W skrócie rozgrywka polega na tym, że gracze trafiają do specjalnie wystylizowanych pomieszczeń przypominających świat Fairy Tail i razem z bohaterami anime zwiedzają świat oraz rozwiązują zagadki, by zdobywać hasła i przechodzić do kolejnych pomieszczeń. Wcześniej podobne wydarzenie zostało rozegrane na stadionie w Yokohamie, jednak wtedy uczestnicy przenosili się do świata tytanów z Shingeki no Kyojin.Gra będzie udostępniana fanom codziennie od 25 kwietnia do 11 maja. W Tokio miejscem rozgrywki będzie ósme piętro budynku Yodobashi Akiba (otwarte od 11:00 do 21:00), natomiast w Osace gry należy szukać na pierwszym piętrze budynku Ario Yao (od 11:00 do 19:00). Od 11 do 31 maja pograć będzie można tylko w weekendy.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy zagralibyście w taką grę? Zapraszam do komentowania tutaj.

Dodano: 28.03.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 52 "Poranek nowej przygody".

Już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia 2015 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Poranek nowej przygody". Wraz z odcinkiem swoją premierę będą mieć nowe utwory przewodnie - opening zatytułowany „Yumeiro Graffiti” wykona duet Tackey and Tsubasa, natomiast piosenkę zamykającą odcinki, „Never ever”, zaśpiewa girlsband TOKYO GIRLS' STYLE. „Dzięki zwycięstwu w Wielkich Igrzyskach Magicznych Fairy Tail odzyskała swoje dobre imię. Do gildii znowu zaczęły napływać strumieniami zlecenia. Magowie nie mogli narzekać na brak zajęć. Świat magów ogarnęła sielanka. Jednak jak się później miało okazać, to była tylko cisza przed burzą. Pewnego dnia Fairy Tail otrzymała zlecenie skierowane do Graya i Natsu, które wstrząsnęło całą gildią...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.03.2015

[anime] Zwiastun sagi Tartarus!

Pojawił się trailer zapowiadający długo oczekiwaną przez wszystkich fanów Fairy Tail sagę Tartarus, do której wstęp, czyli arc Wioska Słońca, rozpocznie się już 4 kwietnia wraz z odcinkiem pięćdziesiątym drugim! Zapraszam do oglądania tutaj. Później również polska wersja (jak znajdę chwilę czasu na przetłumaczenie).

Dodano: 22.03.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 51 "Fairy Tail of the Dead Meeeeeeeeen".

Już w najbliższą sobotę, 28 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Fairy Tail of the Dead Meeeeeeeeen". Magnolię nawiedzają żywe trupy! Czy choć jeden członek Fairy Tail ujdzie z tego piekła żywy?! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.03.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 50 "Człowiek Błyskawica".

Już w najbliższą sobotę, 21 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pięćdziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Człowiek Błyskawica". A w odcinku Laxus wraz z Gromowładnymi wyrusza zbadać sprawę tajemniczych wyładowań! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.03.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 49 "Miejsce twojego pochodzenia".

Już w najbliższą sobotę, 14 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Miejsce twojego pochodzenia". Natsu, Lucy, Erza i Wendy wyruszają razem z członkami gildii Sabertooth na tajemniczą wyspę! Co na niej znajdą? Czym jest Kemokemo? I jaki związek z całą sprawą ma Rada Magiczna? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.03.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 48 "Pojawia się Kemokemo".

Już w najbliższą sobotę, 7 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Pojawia się Kemokemo". Natsu znajduje dziwne jajko, z którego wykluwa się tajemnicza istota! Czym okaże się być zielony futrzak? Jaki związek z całą sytuacją będą miały inne gildie? Czy Happy doczeka się rodzeństwa? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.02.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 47 "Przemiana!".

Już w najbliższą sobotę, 28 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Przemiana!". Erza w seksownym stroju wróżkowej bohaterki staje do walki w imię sprawiedliwości! Z jakim złem przyjdzie jej się zmierzyć? Czy zdoła przywrócić porządek w mieście? I jakie piętno odciśnie na niej ta nierówna walka? Odpowiedzi na te pytania już za tydzień! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.02.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 46 "Srebrny Labirynt".

Już w najbliższą sobotę, 21 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Srebrny Labirynt". Natsu, Lucy oraz Happy udają się na ośnieżoną górę, by wypełnić dziwne zlecenie! Co tam zastaną? Czy uda im się znaleźć wyjście z labiryntu? Jak zakończy się ta mrożąca krew w żyłach przygoda? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.02.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 45 "413DAYS".

Już w najbliższą sobotę, 14 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "413DAYS". Juvia chce podarować Grayowi prezent z okazji upłynięcia 413. dni od ich pierwszego spotkania! Dużo Erzy i Juvii, ale również scenki NaLu oraz GaLe! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.02.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 44 "Historia szczerością tkana".

Już w najbliższą sobotę, 7 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Historia szczerością tkana". Alzack oraz Bisca wyruszają na misję i zostawiają swoją córkę, Asukę, pod opieką Natsu, któremu następnie postanawia pomóc Lucy! Jak spisze się nasz zabójca smoków podczas tego jakże wymagającego zadania? Czy wspólna opieka nad dzieckiem przybliży do siebie parę głównych bohaterów? Jaką tajemnicę skrywają rodzice uroczej dziewczynki? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 31.01.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 43 "Believe".

Już w najbliższą sobotę, 31 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Believe". Czy wyprawa Natsu do wnętrza bestii zakończy się sukcesem? Czy zdoła ocalić pożartych towarzyszy? Jak zakończy się saga o gwiezdnych duchach eclipse? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.01.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 42 "Bestia gwiezdnych duchów".

Już w najbliższą sobotę, 24 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Bestia gwiezdnych duchów". Jak będzie wyglądał Król Gwiezdnych Duchów po przemianie w czarny charakter? Czy Lucy i Yukino zdołają wyrwać z jego szponów swoich przyjaciół? Jak zakończy się batalia w Astral Spirytus? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.01.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 41 "Noc spadających gwiazd".

Już w najbliższą sobotę, 17 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Noc spadających gwiazd". Czy standardowa taktyka totalnej demolki Fairy Tail sprawdzi się i tym razem? Czy nasi bohaterowie zdołają wspólnymi siłami pokonać Wężownika? Jak wielką mocą będzie władał Król Gwiezdnych Duchów? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.01.2015

[anime] Fairy Tail (2014) 40 "Wężownik Ophiuchus".

Już za dwa tygodnie w sobotę, 10 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czterdziesty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Wężownik Ophiuchus". Jaką przerażającą prawdę odkryła księżniczka Hisui? Czy Yukino zdoła pokonać Librę? Co tak naprawdę kryje się za nagłą przemianą gwiezdnych duchów? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.12.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 39 "Natsu kontra Leo".

Już w najbliższą sobotę, 27 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Natsu kontra Leo". Czy Yukino zdoła odnaleźć sferę i ustalić, jakie są prawdziwe plany Lokiego? Jaką siłą dysponuje Poskramiacz Węży, Ophiuchus, w swojej prawdziwej formie? Czy Natsu, Wendy, Happy i Carla będą w stanie nawiązać równorzędną walkę z potężnym przeciwnikiem? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.12.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 38 "Erza kontra Sagittarius! Bitwa konna".

Już w najbliższą sobotę, 20 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Erza kontra Sagittarius! Bitwa konna". Czy Tytania zdoła pokonać Sagittariusa? Jaką niespodziankę dla Gajeela i Lily'ego przygotowały urocze bliźniaki Eclipse Gemini? Czy Natsu odnajdzie Lokiego? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.12.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 37 "Juvia kontra Aries! Pustynna walka na śmierć i życie".

Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Juvia kontra Aries! Pustynna walka na śmierć i życie". Czy mag wody z Fairy Tail zdoła pokonać w niekorzystnym, pustynnym świecie gwiezdnego ducha z Gwiazdozbioru Barana? Jaki nowy zestaw kar sprezentuje swojej księżniczce Virgo? Czy Natsu, Wendy i towarzyszące im exceedy odnajdą Lokiego? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.12.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 36 "Gray kontra Cancer! Pojedynek na taniec".

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Gray kontra Cancer! Pojedynek na taniec". Czy Gray zdoła obudzić w sobie duszę tancerza i pokonać jednego z Gwiezdnych Duchów Elipse, Cancera? Jak poradzi sobie Lucy, która toczy piekielnie trudny pojedynek z Virgo? Kto stanie na drodze Juvii? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.11.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 35 "Talia gildii kontra talia gwiezdnych duchów".

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Talia gildii kontra talia gwiezdnych duchów". Czy mistrzyni kart z Fairy Tail zdoła pokonać jednego z gwiezdnych duchów w karcianej bitwie, w której to jej przeciwnik stanowi zasady? Jak potoczą się losy naszych bohaterów w wymiarze zawieszonym między światem ludzi a rzeczywistością gwiezdnych duchów? Czy wróżki zdołają przywrócić kolejnych przyjaciół Lucy do ich poprzedniej formy? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę z samego rana. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.11.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 34 "Wendy kontra Aquarius. Pobawmy się w..."

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Wendy kontra Aquarius. Pobawmy się w wesołym miasteczku!" Czy młoda adeptka magii z Fairy Tail zdoła pokonać potężnego, choć aktualnie uroczego, gwiezdnego ducha? Jak potoczą się walki na innych arenach zmagań? Czy nasi magowie zdołają pokonać swoich przeciwników i zatrzymać Liberum? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.11.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 33 "Astral Spirytus".

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Astral Spirytus". Czy nasi bohaterowie zdołają dotrzeć do Astral Spirytus? Co zastaną na miejscu? Czy uda im się przerwać Liberum? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.11.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 32 "Powstań, Hisui!"

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Powstań, Hisui!" Czy gwiezdnym duchom uda się odprawić rytuał Liberum? Dlaczego tak bardzo zależy im na „pełnej wolności”, że są gotowi oddać za nią życie? Czy Lucy, Natsu i reszcie paczki uda się zapobiec nadchodzącej tragedii? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.11.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 31 "Panika w bibliotece".

Już w najbliższą sobotę, 1 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Panika w bibliotece". Czy Lucy, Natsu i Happy zdołają ustalić przyczynę dziwnego zachowania gwiezdnych duchów? Jak zakończy się batalia w bibliotece? Czy nasz zabójca smoków podoła temu trudnemu wyzwaniu? Odpowiedzi na te pytania już w przyszłą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.10.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 30 "Pierwsze oznaki buntu".

Już w najbliższą sobotę, 25 października 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzydziesty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Pierwsze oznaki buntu". Co jest przyczyną tajemniczych zjawisk pogodowych? Czy owe zmiany klimatyczne mają jakiś związek z dziwnym zachowaniem gwiezdnych duchów? Czy aby na pewno zagrożenie ze strony magii z Księgi Zerefa, Eclipse, zostało całkowicie zażegnane? Odpowiedzi na te pytania już w przyszłą sobotę! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.10.2014

[anime] Arty z endingów.

Sporo osób o nie pytało, więc udostępniam oczyszczone arty z trzech ostatnich endingów: z Lucy, Wendy oraz Erzą.

Dodano: 12.10.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 29 "Gościnność cenniejsza niż życie".

Już w najbliższą sobotę, 18 października 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Gościnność cenniejsza niż życie". „To jeszcze nie koniec nieszczęść spowodowanych przez Eclipse. Pewnego dnia Dwanaście Gwiezdnych Duchów Zodiaku zrywa zawarte z magami kontrakty i odmawia przyzwania. Jakby tego było mało, okazuje się, że zmienił się ich wygląd i osobowość. Jak się później okazuje, celem ich buntu jest uzyskanie całkowitej, niczym nieskrępowanej wolności”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.10.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 28 "Moulin Rouge".

Już w najbliższą sobotę, 11 października 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Moulin Rouge". Kim jest tytułowy Czerwony Młyn? Jaki ma związek z gildią popularnych wróżek? Czy Erza zdoła oczyścić dobre imię Fairy Tail? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.10.2014

[anime] Saga „Gwiezdne duchy Eclipse” oraz nowe utwory przewodnie!

Począwszy od odcinka dwudziestego dziewiątego, który nadany zostanie 18 października, w anime rozpocznie się nowy rozdział zatytułowany „Gwiezdne duchy Eclipse”. Mimo że wątek przedstawiony w najnowszej sadze Fairy Tail nie będzie należała do kanonu, scenariusz oraz projekty postaci przygotuje mistrz Hiro Mashima, więc można się spodziewać, że historia będzie mocno nawiązywać do oryginalnej fabuły i nasza ulubiona seria ponownie będzie trzymać nas w napięciu przed ekranami.

Wybrane gwiezdne duchy w wersji Eclipse:


Wprowadzenie do fabuły: „To jeszcze nie koniec nieszczęść spowodowanych przez Eclipse. Pewnego dnia Dwanaście Gwiezdnych Duchów Zodiaku zrywa zawarte z magami kontrakty i odmawia przyzwania. Jakby tego było mało, okazuje się, że zmienił się ich wygląd i osobowość. Jak się później okazuje, celem ich buntu jest uzyskanie całkowitej, niczym nieskrępowanej wolności”.

Zapowiedziane zostały również nowe utwory przewodnie Fairy Tail. Opening zatytułowany „Mysterious Magic” (zagadkowa magia) wykona zespół Do As Infinity, natomiast ending „Kimi no Mirai” (twoja przyszłość) przygotuje kapela ROOT FIVE. Tłumaczenie piosenek standardowo wykona Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia.

Dodano: 29.09.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 27 "Witaj w domu, Frosch".

Już w najbliższą sobotę, 4 października 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Witaj w domu, Frosch". A w odcinku ogromna dawka fanserwisu, czyli to, co tygryski lubią najbardziej! Tak, będą cycyki... i gdzieś tam w tle poszukiwania Froscha, bo pretekst jakiś musi być. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.09.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 26 "Prezent".

Już w najbliższą sobotę, 27 września 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Prezent". Jaką niespodziankę przygotowali mieszkańcy Magnolii, by wynagrodzić gildii Fairy Tail wspaniałe zwycięstwo w Wielkich Igrzyskach Magicznych? Czym jest tytułowy „prezent”? Jakie są plany przesiąkniętego złem maga Zerefa? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.09.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 25 "Krople czasu".

Już w najbliższą sobotę, 20 września 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Krople czasu". Gdzie zniknęła Ultear? Czy Cobra wróci do więzienia? Co zrobią Jellal i Meredy? Czym są tytułowe „krople czasu”? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.09.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 24 "Wielki Bal Magiczny".

Już w najbliższą sobotę, 13 września 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Wielki Bal Magiczny". A w nim, nie zgadniecie, Wielki Bal Magiczny! Nie spodziewaliście się, prawda? Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.09.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 23 "Złote równiny".

Już w najbliższą sobotę, 6 września 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Złote równiny". Czy Lucy, Natsu i pozostałym magom uda się zniszczyć masywne Wrota Eclipse? Czy ich unicestwienie faktycznie jest w stanie zmienić przyszłość i przywrócić historię świata na jej pierwotne tory? Jak zakończy się ta pełna rozmachu i dramaturgii batalia o przyszłość? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.08.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 22 "Czas życia".

Już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Czas życia". Czy Gray przeżyje? Co takiego Lucy z przyszłości napisała w swoim pamiętniku? Jak zakończy się batalia o przyszłość? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.08.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 21 "Grzech i poświęcenie".

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Grzech i poświęcenie". Czy mroczna strona Ultear znów dojdzie do głosu i członkini Crime Sorcière zabije Rogue'a? Jak zachowa się Millianna po spotkaniu Jellala i Erzy? Czy duet Natsu-Atlas zdoła pokonać Rogue'a i dosiadanego przez niego smoka? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.08.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 20 "Człowiek i człowiek, smok i smok, człowiek i smok".

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Człowiek i człowiek, smok i smok, człowiek i smok". Jaki plan wymyślił Natsu? Czy zdoła pokonać jednego ze smoków? Czy tych na pozór krwiożerczych i bezlitosnych bestii rzeczywiście nie da się oswoić? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.08.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 19 "Magia Zirconisa".

Już w najbliższą sobotę, 9 sierpnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Magia Zirconisa". Jak działa tajemnicza umiejętność Zirconisa obdzierająca ludzi z godności? Czy Natsu i pozostali zabójcy smoków zdołają pokonać najeźdźców? Jak zachowa się wypuszczony z więzienia Cobra? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.08.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 18 "Seven Dragons".

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Seven Dragons". Mimo że Lucy i Yukino wspólnymi siłami zdołały zamknąć Wrota Eclipse, zdążyło się przez nie przedostać siedem smoków. Czy Natsu i spółka zdołają powstrzymać szalejące bestie? Kim jest siódmy zabójca smoków? Jakie tajemnice skrywa przybyły z przyszłości Rogue? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.07.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 17 "Przeżyć dla niej".

Już w najbliższą sobotę, 26 lipca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Przeżyć dla niej". Gdy tylko Wrota Eclipse stanęły otworem, zgodnie ze słowami Rogue'a Lucy ruszyła, by je zamknąć. Jednak w tym samym czasie walczący z przybyszem z przyszłości Natsu wyczuł w swoim przeciwniku coś niepokojącego. Kto tak naprawdę kłamie? Co chce osiągnąć Rogue? Dlaczego Lucy próbuje odebrać ludzkości jedyną szansę na przeżycie? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.07.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 16 "Natsu kontra Rogue".

Już w najbliższą sobotę, 19 lipca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Natsu kontra Rogue". Podczas gdy księżniczka wraz ze swoją świtą wypatrywała nadlatujących smoków i przygotowywała się do odpalenia Działa Eclipse, w pałacu naprzeciw siebie stanęli pochłonięty przez cień Rogue oraz próbujący ochronić przyjaciółkę Natsu. Czy zabójca smoków z Fairy Tail zdoła przeciwstawić się mocy cienia z przyszłości? Czy słowa Rogue potwierdzą się i kierowana przez przeznaczenie Lucy zdecyduje się zamknąć wrota? Jaką tajemnicę skrywa piekielny portal? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.07.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 15 "Ta, która zamknęła wrota".

Już w najbliższą sobotę, 12 lipca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Ta, która zamknęła wrota". Dlaczego Lucy z przyszłości kłamie? Jaką tajemnicę skrywa Projekt Eclipse? Czy działo rzeczywiście zdoła zniszczyć nadlatujące smoki? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.07.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 14 "Gloria".

Już w najbliższą sobotę, 5 lipca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Gloria". A w nim rozstrzygnięcie igrzysk, czyli dokończenie trzech zażartych walk gigantów magicznego świata: Erza kontra Minerva (nowa, piekielna moc Tytanii!), Juvia&Gray kontra Shelia&Lyon, a także Laxus kontra święty mag Jura! Która gildia odniesie końcowe zwycięstwo w Wielkich Igrzyskach Magicznych? Czy tajemnicza osoba, która zdradziła księżniczce Hisui przyszłość, mówiła prawdę i spełni się niespodziewany scenariusz? Do czego zdolny jest Sting, by odzyskać swojego towarzysza, Lectora? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! (JuviaxGray!) Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.06.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 13 "Ryczące błyskawice".

Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Ryczące błyskawice". A w nim między innymi: dalszy ciąg i rozstrzygnięcie walki Żelaznego Smoka Cienia z opętanym przez tajemniczą istotę Rogue'em, powrót najsilniejszych egzekutorów w królestwie, którzy ponownie będą nękać drużynę wypadową Fairy Tail, a także próba przeciwstawienia się przytłaczającej sile świętego maga Jury! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.06.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 12 "Żaba".

Już w najbliższą sobotę, 21 czerwca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Żaba". A w nim między innymi: NaLu!, początek pełnej tajemnic walki Gajeela z Rogue'em, a także dalszy ciąg wydarzeń z pałacu! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.06.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 11 "Przyszłość pędząca ku rozpaczy".

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Przyszłość pędząca ku rozpaczy". A w nim między innymi: zaskakująca przeszłość Erzy - co łączy Tytanię z Kagurą?! Powrót świętego maga Jury - na kim zaprezentuje swoją niesamowitą moc? A także dalszy ciąg wydarzeń z Mercuriusa - czy drużynie wypadowej Fairy Tail uda się znaleźć wyjście z zamku? Jaką przyszłość zdradziła księżniczce tajemnicza podróżniczka w czasie? Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.06.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 10 "Erza kontra Kagura".

Już w najbliższą sobotę, 7 czerwca 2014 roku, o godzinie 10:30 (3:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Erza kontra Kagura". A w odcinku między innymi: więcej szczegółów dotyczących Drugiego Projektu Eclipse, ciąg dalszy Wielkiego Pojedynku Magicznego (początek walki Erzy z Kagurą), a także rozpoczęcie dwóch innych, równie ekscytujących, pojedynków. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę około południa. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.06.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 09 "Kraj, któremu został jeden dzień".

Pławiąc się w chwale zwycięstwa nad oddziałem Rycerzy Głodnego Wilka, drużyna wypadowa Fairy Tail ruszyła na poszukiwania wyjścia z Piekielnego Pałacu. Jednak nie zdawali sobie jeszcze wtedy sprawy, jak szokujące okaże się być zakończenie ich przygody w podziemiach pod stolicą. Tymczasem w jednej z komnat Mercuriusa niespodziewaną wizytą uraczył księżniczkę minister obrony, który w tym czasie miał przebywać na arenie zmagań igrzysk... Kto tak naprawdę stoi za Projektem Eclipse i co jest jego głównym celem? Kogo na swojej drodze spotka drużyna Natsu i Lucy? Jak potoczą się dalsze zmagania w Wielkim Pojedynku Magicznym? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Kraj, któremu został jeden dzień". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 27.05.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 08 "Nasze miejsce".

Walka między drużyną ratunkową Fairy Tail a najsilniejszymi katami królestwa, Rycerzami Głodnego Wilka, rozgorzała na dobre. Rozdzielone podczas eksplozji na pięć grup "wróżki" stanęły do, mogłoby się wydawać, nierównego boju z potężnymi przeciwnikami - naprzeciwko Wendy wyrosła jak spod ziemi władająca magią roślinną Cosmos, do żalu za rzekome grzechy spróbował zmusić Natsu przywódca wroga, Kama, z Mirajane starła się władająca wielokolorową magią papieru Kamika, Lily'ego stopić do odpowiednich dla kota rozmiarów przy pomocy kwasu spróbował Neppa, i, w końcu, drużynę złożoną z osób niezdolnych do używania magii złowić starał się Uosuke. Rozpoczęła się finałowa faza walki... Czy Natsu i spółka zdołają pokonać nieprzyjaciela? A jeśli im się to uda - czy uda im się opuścić Piekielny Pałac? Czy gwiezdni magowie, Lucy oraz Yukino, zdecydują się wziąć udział w Projekcie Eclipse i udają się do księżniczki Hasui? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - ósmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Nasze miejsce". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 18.05.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 07 "Płonąca ziemia".

Po lekkomyślnym ataku Natsu na ogromny kwiat, który Cosmos przyzwała techniką Grow Flow, cała drużyna wypadowa Fairy Tail spadła na samo dno Piekielnego Pałacu. Co gorsza - fala uderzeniowa wybuchu spowodowała, że walcząca wcześniej wspólnymi siłami kompania została rozrzucona na dużym obszarze i zmuszona do walki z egzekutorami w osłabionym składzie. Na drodze drużyny Lucy, Yukino, dwójki exceedów oraz Arcadiosa stanął na pozór niegroźny Uosuke, który, jak się później miało okazać, był w rzeczywistości potężnym magiem władającym magią modyfikacji terenu. Czy Arcadios zdoła ocalić dwójkę magów gwiezdnych duchów? Czy swoją postawą przekona Lucy i Yukino do wzięcia udziału w Projekcie Eclipse? Jak poradzą sobie ze swoimi przeciwnikami pozostali członkowie drużyny: Mira, Wendy oraz Lily? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siódmy odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Płonąca ziemia". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 11.05.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 06 "Fairy Tail kontra Egzekutorzy".

Makarov, Pierwsza, a także pozostali członkowie Fairy Tail obserwujący z trybun stadionu Wielki Pojedynek Magiczny w niepokoju oczekiwali powrotu drużyny wypadowej z przedłużającej się misji ratowania Lucy. W najgorszych koszmarach im się jednak nie śniło, jak straszliwy los spotkał ich przyjaciół w rezydencji króla, Mercuriusie. Uwięzieni w Piekielnym Pałacu musieli zmierzyć się z oddziałem najsilniejszych katów królestwa, których jedynym celem było wykonanie egzekucji na napotkanych przestępcach. Rozgorzała zacięta walka - Fairy Tail kontra Egzekutorzy. Czy Natsu, Wendy i Lucy uda się opuścić "ostatni skrawek wolności przestępców"? Jakie moce skrywa pozostała trójka oprawców? Czy Wendy zdoła wydostać się z kościanego kwiatu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szósty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Fairy Tail kontra Egzekutorzy". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 05.05.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 05 "Rycerze Głodnego Wilka".

Po zwycięstwie siły uczuć Graya nad pustymi wspomnieniami Śpiewającego Minstrela Rufusa wydawało się, że Fairy Tail znacząco przybliżyła się do końcowego zwycięstwa w igrzyskach. Jednakże nikt nie zdawał sobie jeszcze wtedy sprawy, do czego jest w stanie posunąć się najsilniejsza członkini Sabertooth, bezwzględna Minerva Orlando, by tylko zwiększyć szanse na zwycięstwo swojej gildii. Wielkimi krokami zbliżały się pojedynki najpotężniejszy zawodników igrzysk... Tymczasem w Piekielnym Pałacu pod Mercuriusem na drodze drużyny Natsu, Lucy i Wendy stanęli tajemniczy Rycerze Głodnego Wilka. Jakiego asa chowa w rękawie długowłosa sadystka z Sabertooth? Kim są i co robią w Piekielnym Pałacu przeciwnicy drużyny wypadowej Fairy Tail? Czy Natsu i spółce uda się wydostać na powierzchnię? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piąty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Rycerze Głodnego Wilka". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 28.04.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 04 "Gray kontra Rufus".

W końcu rozpoczęła się ostatnia konkurencja Wielkich Igrzysk Magicznych - gra na przetrwanie. Zgodnie z planem genialnej pani strateg, Mavis, Fairy Tail przeczekało początek bitwy, by następnie z animuszem ruszyć do boju. Wkrótce potem naprzeciwko Graya stanął należący do najsilniejszej gildii - Sabertooth - Rufus, władający potężną magią tworzenia, którego pokonanie mogło znaczenie przybliżyć Fairy Tail do końcowego triumfu. Tymczasem druga drużyna wróżek, której wcześniej udało się uratować Lucy, stanęła przed nie lada wyzwaniem - musiała wydostać się z Piekielnego Pałacu, czego nikt wcześniej nie dokonał. Czy magowi lodu z Fairy Tail uda się stłamsić niesamowitego Śpiewającego do Czerwonego Księżyca Minstrela? Czy Pierwsza znajdzie sposób na nieludzko silnego Jurę? Jak zakończy się przygoda drugiej drużyny Fairy Tail w podziemiach pod Mercuriusem? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czwarty odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Gray kontra Rufus". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 20.04.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 03 "Wróżkowy Strateg".

Nadszedł ostatni dzień igrzysk. Na polu bitwy zameldowała się zmieniona drużyna Fairy Tail - miejsce Natsu zajęła Juvia, co było następstwem uwięzienia Lucy w podziemiach pałacu królewskiego i opracowanego naprędce przez Szóstego planu walki na dwa fronty. Czy drużynie Natsu uda się dostać do dobrze strzeżonego Mercuriusa i uwolnić Lucy? Na czym będzie polegała decydująca konkurencja Wielkich Igrzysk Magicznych? Kim okaże się być tytułowy "wróżkowy Strateg"? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzeci odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Wróżkowy Strateg". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 14.04.2014

[anime] Fairy Tail (2014) 02 "Projekt Eclipse".

Wielkie Igrzyska Magiczne, zabójcy smoków, Acnologia, Zeref i w końcu Projekt Eclipse - wszystko zaczynało łączyć się w jedną spójną całość. Gdy przed grupą przyjaciół z Fairy Tail stanął "biały rycerz" z wizji Carli, stało się jasne, że bohaterowie zostali porwani przez porywisty nurt przeznaczenia, z którego nie sposób się wydostać. Przerażająca przepowiednia zaczęła się wypełniać. Czym jest Projekt Eclipse? W jakim celu Arcadios oraz Yukino spotkali się z magami z Fairy Tail? Jaką mroczną prawdę skrywają Wielkie Igrzyska Magiczne? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - drugi odcinek Fairy Tail (2014) zatytułowany "Projekt Eclipse". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 3:30 nad ranem - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie w sobotę (prawdopodobnie jeszcze przed południem).

Dodano: 06.04.2014

[anime] Ostateczne wyniki konkursu.

Dobiegł końca konkurs z okazji wznowienia anime Fairy Tail, w którym wzięło udział ponad 300 użytkowników - do konkursu zakwalifikowanych zostało około 250 prac (można je znaleźć tutaj). Po długich naradach jury złożone z redakcji strony oraz zasłużonych użytkowników wybrało pięć ich zdaniem najlepszych chmurek (z trzydziestu dwóch, które wcześniej przeszły do rundy finałowej). Oto one:

MIEJSCE 1: Hanna T. z Gdańska.
NAGRODY: sześć figurek bohaterów Fairy Tail + japońskie słodycze.


MIEJSCE 2: Dominik S. z Zabrza.
NAGRODY: bransoletka Fairy Tail + japońskie słodycze.


MIEJSCE 3: Mariola K. z Kokoszki.
NAGRODY: podkładka pod mysz z Natsu + japońskie słodycze.


WYRÓŻNIENIE: Łukasz W. z Sokółki.
NAGRODY: japońskie słodycze.


WYRÓŻNIENIE: Weronika S. z Warszawy.
NAGRODY: japońskie słodycze.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, nadesłano mnóstwo wspaniałych prac, w których stworzenie włożono wiele pracy i serca. Zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem powinny pojawić się na stronie.

Laureatów proszę o przesłanie na adres e-mail administratora danych do wysyłki. Paczki wyślemy po otrzymaniu wiadomości od wszystkich zwycięzców. Dodatkowo - jako że bransoletkę wygrał chłopak, a podkładkę pod mysz dziewczyna - proponujemy zamianę tych nagród między zdobywcą drugiego i trzeciego miejsca - ich wartość jest zbliżona, a słodycze nie zostaną wymienione (dajcie znać w e-mailu z danymi do wysyłki, czy taka zamiana Wam odpowiada).

Dodano: 07.04.2014

[anime] Runda finałowa konkursu.

Przyjrzeliśmy się wszystkim 256. pracom i zdecydowaliśmy, że trzydzieści dwie chmurki przejdą do ścisłego finału. Dzisiaj wieczorem wybierzem z nich trzy, których autorzy otrzymają wspomniane wcześniej nagrody. Uwaga: prace niepodpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska w ogóle nie były brane pod uwagę, po prostu zostały uznane za zwykle chmurki (niezwiązane z konkursem). Poniżej lista chmurek z rundy finałowej. Wszystkie prace konkursowe można znaleźć w dziale "Chmurki".Dodano: 07.04.2014

[anime] Konkurs z okazji wznowienia Fairy Tail!

By uczcić premierę kontynuacji Fairy Tail, postanowiliśmy zorganizować dla Was konkurs, w którym do wygrania będą cenne nagrody.

Nagrody:
1. miejsce: sześć figurek bohaterów z Fairy Tail (Natsu, Lucy, Erza, Happy, Gray i Plue) oraz Pocky Almond Crush:


2. miejsce: bransoletka Fairy Tail + Pocky Blueberry:


3. miejsce: podkładka pod mysz z wizerunkiem Natsu + Pocky Banana:


Zasady konkursu:
- konkurs rozpocznie się wraz z pojawieniem się w dziale "Chmurki" galerii z drugiego odcinka Fairy Tail (2014) (w sobotę 5 kwietnia 2014 roku rano), a zakończy o godzinie 21:00 tego samego dnia - prace dodane po upłynięciu terminu zgłaszania nie zostaną zakwalifikowane do konkursu;
- by wziąć udział w konkursie, należy, wykorzystując galerię z odcinka pierwszego, która będzie dostępna w dziale "Chmurki", wymyślić jakiś ciekawy podpis lub dialog (może być w formie komiksu) i nanieść go na wybrany obrazek/obrazki, a następnie wstawić pracę w owym dziale w komentarzach (komentarz powinien zawierać: imię i pierwszą literę nazwiska użytkownika, miejscowość zamieszkania oraz wysłaną na serwer Disqusa pracę - należy kliknąć obrazek pod formularzem komentarza);
- aby praca została zakwalifikowana do konkursu, należy ją dodać, będąc zalogowanym do swojego konta na disqus.com (konto można utworzyć podczas pisania komentarza) - chmurki dodane przez niezalogowanych użytkowników nie zostaną zaakceptowane;
- każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę, pozostałe nie będą brane pod uwagę;
- praca musi być zgodna z regulaminem działu "Chmurki";
- najlepsze prace wybierze jury składające się z redakcji strony oraz najbardziej zasłużonych użytkowników (członkowie jury nie mogą brać udziału w konkursie);
- lista laureatów zostanie ogłoszona w niedzielę 06 kwietnia;
- organizator zastrzega sobie prawo do przedwczesnego zakończenia konkursu, jeśli zgromadzona zostanie zadowalająca liczba prac.

Życzymy wszystkim miłej zabawy!

Dodano: 02.04.2014

[anime] Nowy opening i ending oraz tytuły pierwszych odcinków.

Wraz z pierwszym odcinkiem zatytułowanym "Król smoków" w anime pojawi się nowy opening i ending. Podkład do animacji otwierającej kilkanaście najbliższych odcinków wykona znana koreańska piosenkarka, BoA. Utwór, który przygotowała, został zatytułowany "Masayume Chasing" - jego fragment można znaleźć pod koniec pierwszego zwiastuna nowego Fairy Tail. Natomiast podkład do animacji zamykającej anime, "Kimi to Kare to Boku to Kanojo to", wykona zespół BREATH.

Podano również tytuły pierwszych czterech odcinków nowego sezonu Fairy Tail (poniżej). Wygląda na to, że na szczęście obejdzie się bez całoodcinkowej powtórki dotychczasowych wydarzeń i akcja od razu ruszy do przodu.
- Fairy Tail (2014) 01 "Król smoków" (05.04.2014);
- Fairy Tail (2014) 02 "Projekt Eclipse" (12.04.2014);
- Fairy Tail (2014) 03 "Wróżkowy Strateg" (19.04.2014);
- Fairy Tail (2014) 04 "Gray kontra Rufus" (26.04.2014).

Dodano: 30.03.2014

[anime] Zwiastun z polskimi napisami już na stronie.

Przetłumaczyłem zwiastun na polski, można go obejrzeć tutaj: Fairy Tail (2014) 01.

Dodano: 20.03.2014

[anime] Pierwszy zwiastun Fairy Tail 2014.

Pojawił się pierwszy zwiastun nowego Fairy Tail - możecie go zabaczyć tutaj. Opening "Masayume Chasing", który słyszymy pod koniec trailera, wykonała piosenkara BoA. Przypominam, że nadawanie serii rozpocznie się już 5 kwietnia (odliczanie w kalendarzu i na podstronie z odcinkiem).

Dodano: 16.03.2014

[anime] Premiera pierwszego odcinka nowego Fairy Tail już 5 kwietnia!

W trzynastym tegorocznym numerze tygodnika Kodanshy ogłoszona została dokładna data premiery pierwszego odcinka nowej serii Fairy Tail. Nadawanie rozpocznie się już piątego kwietnia o godzinie 10:30 czasu japońskiego (3:30 nad ranem w Polsce - w sobotę). Tłumaczenie wykona dla Was Rozczochrany z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 01.03.2014

[anime] Ostatnie trzy projekty bohaterów.

Shinji Takeuchi, czyli osoba odpowiedzialna za projekty postaci nowego Fairy Tail, udostępnił ostatnie trzy zapowiedziane projekty głównych bohaterów. Poniżej znajdziemy odświeżone wizerunki Juvii Lockser, Laxusa Dreyara oraz Gajeela Redfoxa. Natomiast nadal nie jest znany dokładny dzień premiery serii - możliwe, że informacja ta zostanie podana już w przyszłym tygodniu. Wyczekujcie kolejnych newsów.


Dodano: 19.02.2014

[anime] Projekty kolejnej trójki bohaterów.

Pojawiły się ilustracje kolejnej trójki bohaterów z nowego Fairy Tail - Wendy, Carli oraz Happy'iego. Jeszcze bardziej uroczy niż poprzednio.


Dodano: 12.02.2014

[anime] Pierwsze projekty postaci nowego Fairy Tail.

Shinji Takeuchi, który tworzy projekty postaci do kontynuacji Fairy Tail, udostępnił ilustracje pierwszych czterech bohaterów: Natsu, Lucy, Erzy oraz Graya. Co tu dużo mówić - nowe projekty robią wrażenie. Kolejne dwie postaci, Wendy oraz Carla, już w przyszłym tygodniu.
Niestety nadal nie jest znana dokładna data premiery nowego Fairy Tail, wiadomo tylko, że pierwszy odcinek zostanie nadany w kwietniu.

Dodano: 05.02.2014

[anime] Kontynuacja anime Fairy Tail już w kwietniu!

Po dziewięciu miesiącach oczekiwania w końcu wszystko stało się jasne - kontynuacja adaptacji dzieła Hiro Mashimy ruszy już w kwietniu. Co więcej - studio ogłosiło, że zostanie podniesiona jakość serii. Wiadomo także, że seiyuu wszystkich głównych bohaterów pozostaną bez zmian, więc fani ponownie będą mogli cieszyć się znajomymi głosami swoich ulubionych postaci. Dokonano również lekkich korekt w ekipie produkującej anime - między innymi zmieniło się jedno ze studiów odpowiedzialnych za animację - z Satelighta na Bridge, a także inna osoba będzie odpowiedzialna za projekty postaci - Midori Yamamoto zostanie zastąpiona przez Shinjiego Takeuchiego. Gdy tylko pojawi się dokładna data premiery, w kalendarzu na górze ruszy odliczanie.

Obasada:
Natsu: Tetsuya Kakihara;
Lucy: Aya Hirano;
Happy: Rie Kugimiya;
Gray: Yūichi Nakamura;
Erza: Sayaka Ohara.

Produkcja:
Reżyser: Shinji Ishihira;
Kompozycja: Masashi Sogo;
Projekty postaci: Shinji Takeuchi;
Animacja: A-1 Pictures, Bridge.

Dodano: 28.12.2013

[anime] Fairy Tail 175 i informacja o dalszym ciągu anime.

Dzisiaj ostatni odcinek przed - miejmy nadzieję - krótką przerwą w nadawaniu anime. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie seria wróci na ekrany tv, jednakże powrót jest pewny - potwierdził to sam twórca Fairy Tail, Hiro Mashima. Podniósł również fanów anime na duchu, pisząc na swoim twitterze: "anime nie jest jeszcze skończone, nie przestawajcie wierzyć". Jeśli tylko będą jakieś oficjalne informacje o dacie powrotu, natychmiast poinformuję Was o tym w newsach. A już teraz zapraszam do oglądania najnowszego odcinka: Fairy Tail 175 "Natsu kontra bliżniacze smoki".

Dodano: 30.03.2013

[anime] Film kinowy Fairy Tail: "Kapłanka Feniksa".

W końcu, po kilku miesiącach oczekiwania, na półki sklepowe trafiło DVD z pierwszym filmem kinowym Fairy Tail: "Kapłanka Feniksa". Jednak zanim go obejrzycie, polecam zapoznać się z prologiem: "Wstęp do pierwszego filmu kinowego Fairy Tail". Sam film znajdziecie tutaj: filmy kinowy Fairy Tail 01 "Kapłanka Feniksa". Na stronie pojawił się również czwarty odcinek specjalny, zapraszam do oglądania: Odcinek specjalny Fairy Tail 04.

Dodano: 13.03.2012

[anime] Fairy Tail 76: "Gildarts" już na stronie!

Dzisiaj swoją premierę w japońskiej telewizji miał 76 odcinek Fairy Tail zatytułowany "Gildarts". Pojawia się w nim zupełnie nowa, ale jakże ciekawa postać! Co Gildarts wniesie do naszej ulubionej gildii? Jakie informacje zdobył dla Natsu na swojej trzyletniej misji? Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi na ten pytania, zapraszma już teraz do oglądania najnowszego odcinka FT - Fairy Tail 76: "Gildarts".
Na stronie pojawił się również odcinek specjalny - na razie w wersji RAW, jednakże już wkrótce dodamy również polskie napisy. Zainteresowanych zapraszam na podstronę odcinka: odcinek specjalny Fairy Tail 01: "Witamy na Fairy Hills".

Dodano: 23.04.2011

[anime] Fairy Tail 75 już na stronie! Zapowiedź odcinka specjalnego!

Dzisiaj swoją premierę w japońskiej telewizji miał kolejny, 75 już odcinek anime Fairy Tail zatytułowany "Dwudziestoczterogodzinny wyścig wytrzymałości". Jego fabuła kręci się wokół corocznego, tradycyjnego wyścigu ogranizowanego przez gildię Natsu i jego przyjaciół. Biorą w nim udział wszyscy członkowie Fairy Tail, a na osobę, która przybędzie do mety ostatnia, czeka straszna kara... Chcesz się dowiedzieć, jak potoczy się ten mały maraton i kto będzie musiał poddać się karze? Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka w polskiej wersji językowej tutaj: Fairy Tail 75 "Dwudziestoczterogodzinny wyścig wytrzymałości".
Uwaga! Wczoraj swoją premierę miał pierwszy odcinek specjalny Fairy Tail - zamieścimy go na stronie prawdopodobnie jeszcze w weekend! Mogę Wam już teraz zdradzić, że w odcinku jest sporo fanserwisu i scenek ecchi. Tutaj dwa screeny (uwaga, sporo golizny!): ZOBACZ.

Dodano: 16.04.2011

[anime] Fairy Tail - przenieś się do świata pełnego magii!

Lucy to siedemnastoletnia dziewczyna, która bardzo chciałaby zostać pełnoprawnym magiem. By to osiągnąć, musi dołączyć do jednej z gildii magów. Pewnego dnia stawia wszystko na jedną kartę - ucieka z domu i udaje się do Królestwa Fiore - czyli państwa, w którym magia jest integralną częścią codziennego życia ludzi, a każde miasto posiada swoją gildię. Los sprawia, że dziewczyna spotyka na swojej drodze Natsu i jego niezwykłego kota... W ten sposób rozpoczyna się ich pełna przygód wspólna historia, w której nie zabraknie dynamicznych walk, dobrego humoru i świetnej celtyckiej muzyki (która jest najmocniejszym punktem serii). Zapraszamy do oglądania!


Dodam jeszcze, że seria powstała na podstawie mangi o tym samym tytule i kolejne odcinki będą ukazywały się co tydzień - w każdy poniedziałek. Newsy będą aktualizowane bardzo rzadko - tylko w przypadku jakichś ważnych wydarzeń (jak odcinki specjalne, filmy kinowe, dłuższe przerwy w nadawaniu), wszystkie ważne informacje - w tym daty i tytuły najbliższych odcinków - znajdziecie w kalendarzu i działach w menu po prawej.

Dodano: 12.03.2011
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, filmy kinowe, odcinki specjalne, rave master, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jigokuraku, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mashle, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.